NEWSPC & KONSOLE

Diablo IV oficjalnie zapowiedziane!

Zgodnie ze wszystkimi znakami na niebie i ziemi, które występowały przez ostatnie dni i miesiące – stało się jak przepowiedziano. Blizzcon 2019 otwarto w sposób najlepszy z możliwych, aby firma chociaż na chwilę przestała być kojarzona z ostatnimi wpadkami i aferami. Tak, Diablo 4 zostało oficjalnie zapowiedziane.

Uprzedzając: tak, Blizzard wsłuchał się w głosy fanów i obiecał, że czwarta odsłona kultowej serii hack’n’slashy będzie odpowiednio krwawa i mroczna, przez co powtórka z Diablo 3 nie powinna mieć miejsca. Patrząc po pierwszych dostępnych materiałach, wygląda to całkiem zacnie. Sami oceńcie.

Początkowo dostępne w grze mają być trzy klasy: Barbarian, Sorcerer oraz Druid, którzy ruszą stawić czoło nowemu-staremu złu w postaci Lilith. Przecieki wspominały, że Diablo IV będzie chciało wykorzystać i “zremasterować” jej postać z dwójki i jak widać, rzeczywiście tak jest.

Grywalne demo gry jest obecnie dostępne dla osób zwiedzających Blizzcon – pozostaje poczekać więc na pierwsze opinie. Data premiery i docelowe platformy na chwilę obecną nie są jeszcze znane – ale można się spodziewać, że gra wyjdzie w przyszłym roku na PC, Xbox One i Playstation 4.

1+

Polubili to:

  • avatar
Tagi

3 Comments

  1. Ciekawe jak szybko padnie D3 po premierze D4, coś tam szepczą o mikrotranzakcjach, a z 2-godzinnego gejpleju wynika, że znów zamierzają podejść do tematu, chociażby potionów, oldskulowo, co zresztą miało miejsce przy D3, ale pewnie znów zniknie temat na rzecz uproszczeń dla konsolowców… Zresztą z domysłu już dodany został unik, który był tylko na konsolach. Niby 5 postaci domyślnych, a ile jako płatne DLC za kosmiczną kasę? Bo sorry, ale na nekrosa skusiłem się dopiero po przecenie i to też obracając każdą swoją wirtualną złotówkę po 10 razy. Graficznie spoko, ale to nie wszystko, niby fajnie że wreszcie będziemy tłuc w nieskończoność Lilith, a nie diaboła pomidora, no i chyba Duriela też wyczaiłem, ale co z otoczką fabularną? Znów może być miałka i nijaka, a po paru tygodniach grania okaże się, że gramy wyłącznie dla grindowania lootu, a nie dla podjarania się całokształtem produkcji. Just saying, żeby nie było 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close