NEWSPC & KONSOLE

Gothic otrzyma remastera – grywalny teaser już na Steamie

Zupełnie niespodziewanie THQ Nordic zrzuciło małą, ale całkiem ciekawą bombę na świat gier komputerowych. Firma bowiem nie spoczęła na laurach po prostu przejmując Piranha Bytes, twórców uwielbianej w Kraju Polan serii cRPG-ów Gothic – oni wręcz zaprzęgli developerów do pracy przy czymś niespodziewanym.

Tym czymś jest nic innego, jak potencjalny remaster pierwszego Gothica. Póki co nie jest on potwierdzony na 100% i nie jest jeszcze pewne, czy dalsze prace nad nim będą kontynuowane…. ale wiele wskazuje na to, że tak właśnie się stanie. Najlepsza jest jednak forma poinformowania fanów o takiej możliwości: w postaci grywalnego teasera na Steamie dostępnego dla każdego, kto posiada jedną z gier z cyklu Gothic lub stworzonych przez Piranha Bytes na tej platformie.

Rzeczony teaser posiada już ponad trzy tysiące recenzji w większości pozytywnych i to chyba jasna wskazówko zarówno dla developerów, jak i wydawcy, że rynek “chce”. Biorąc pod uwagę, że teaser ten jest delikatnie mówiąc “mocno alpha”, odzew jest świetny.

Jeśli kwalifikujecie się do sprawdzenia tego “prototypu”, to w sieci znajdziecie również odpowiednią ankietę, której wypełnienie da twórcom odpowiedni obraz sytuacji obecnej oraz oczekiwań graczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button