NEWSPC & KONSOLE

Iratus: Lord of the Dead to taki odwrócony Darkest Dungeon

Zapewne graliście w Darkest Dungeon, albo przynajmniej widzieliście w akcji ten nieubłagany tytuł. W ostatnich latach powstaje coraz więcej gier mocno inspirowanych dziełem Red Hook Studios, a jednym z nich jest rosyjskie Iratus: Lord of the Dead.

Na pierwszy rzut oka jest to gra niemalże kopia Darkest Dungeon – dwuwymiarowa “płaska” grafika, ekran bitewny, system turowy, mroczny styl wizualny… inspiracje są oczywiste i developerzy ze studia Unfrozen bynajmniej się z nimi nie kryją. Ale gra ta może okazać się całkiem udanym “skopiowaniem” pomysłu z twistem: bo w Iratusie będziemy tym złym.

Zamiast więc zagłębiać się w mroczne i przepełnione niewypowiedzialnym złem lochy, będziemy znajdowali nowe ofiary dla tytułowego nekromanty. Pożądanym lootem będą chociażby części ciała, które następnie będą mogły zostać wykorzystane do “zlepienia” potwora. Tych do wyboru ma być całkiem sporo, a każdy typ ma posiadać oddzielne drzewka umiejętności. Brzmi znajomo. Ale w interesującej oprawie wizualnej i z nieco odwróconym pomysłem Iratus: Lord of the Dead może być miłym zaskoczeniem.

Gra ma się ukazać w ramach Steam Early Access już niedługo, bo jeszcze w tym miesiącu.

Źródło
Strona gry
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close