NEWSPC & KONSOLE

Nelly Cootalot: The Fowl Fleet na Nintendo Switch latem

Switchowa edycja Nelly Cootalot: The Fowl Fleet, którą zapowiadano od jakiegoś czasu, jeszcze się nie ukazała, lecz za to zdradzono ostatnio konkretny dzień jej nadejścia. Premiera konsolowej wersji przygodówki nastąpić ma 11 lipca bieżącego roku, a ujawnienie tej informacji zbiegło się z wypuszczeniem nowego zwiastuna gry.

Choć rudziutka piratka Nelly dopiero zadebiutuje na Nintendo Switch, The Fowl Fleet to w ogóle drugi, acz zarazem pierwszy komercyjny tytuł z udziałem tej sympatycznej bohaterki. Produkcja, która stanowi efekt współpracy pomiędzy Alasdairem Beckett-Kingiem i firmą Application Systems Heidelberg, pojawiła się zaś pierwotnie na komputerach w roku 2016. Natomiast 2017 rok zaprocentował premierą tej klasycznej przygodówki na sprzęcie mobilnym z iOSem oraz Androidem. Co do fabuły, humorystyczne perypetie protagonistki koncentrują się tutaj na jej pogoni za Baronem Widebeardem, mającym na koncie uprowadzenie i zahipnotyzowanie mnóstwa ptaków.

Warto przy okazji nadmienić, iż w ubiegłym miesiącu wkroczył na platformę Steam remaster pierwszej odsłony serii – Nelly Cootalot: Spoonbeaks Ahoy! HD (Windows, Mac OS, Linux). W przeciwieństwie do darmowego oryginału z 2007 roku, odświeżone wydanie jest już odpłatne, lecz kosztuje jedynie 7,19 zł. A przypominam o tym dlatego, że dochody, jakie to edycja HD uzyska w ciągu pierwszego roku sprzedaży, przekazane zostaną brytyjskiej organizacji charytatywnej – Królewskiemu Towarzystwu Ochrony Ptaków (RSPB).

Źródło
Twitter
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również
Close
Back to top button
Close
Close