NEWSPC & KONSOLE

Niespodziewanie, nadchodzi Knights of Honor II!

Kiedy zapyta się graczy o to, jakie kojarzą “grand strategy games”, większość zapewne odpowie tytułami od szwedzkiego Paradoxu. I mieliby rację, w końcu ten developer już lata temu wyciosał dla siebie specyficzną niszę na rynku strategii i mało kto w ogóle próbuje wejść na to terytorium.

W 2001 roku mieliśmy jednak grę, która próbowała zaistnieć w gatunku wielkoskalowych strategii. Knights of Honor do dzisiaj jest całkiem miło wspominane, doczekało się nawet tekstu na naszych łamach. I tak jednak zostałem zaskoczony widząc oficjalną zapowiedź dwójki po niemalże dwóch dekadach.

Knights of Honor II to jedna z marek przejętych lata temu przez THQ Nordic i ma stać się dobrym “miejscem rozpoczęcia” swojej przygody z gatunkiem grand strategy games. W sumie najciekawsze w tym wszystkim jest to, że prace nad sequelem powierzono… oryginalnemu developerowi, bułgarskiemu Black Sea Games.

Poza małych ujawnieniem samej gry, pokazano również krótki filmik objaśniający czym jest gra i pozwalający rzucić okiem na styl graficzny. I trzeba przyznać, że pomimo przejścia w trójwymiar, dwójka zachowuje sporo ze stylu oryginału, wliczając w to specyficzne ikony nad miastami widoczne na mapie świata.

Premiera Knights of Honor II: Sovereign ma odbyć się w 2020 roku, tylko na PC.

2+

Polubili to:

  • avatar
  • avatar
Źródło
PC Gamer
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close