NEWSPC & KONSOLE

Nowy Xbox jednak nie będzie nazywać się Xbox Series X

Cokolwiek się dzieje w pewnych departamentach Microsoftu mających wpływ na marketing i wymyślanie nazw dla kolejnych urządzeń firmy, powinno zostać poddane gruntownemu sprawdzeniu, czy wszyscy na miejscu są poczytalni. Pamiętacie jak podczas The Game Awards 2019 firma z radością ujawniła nową konsolę?

Wówczas praktycznie na każdym materiale można było wyczytać, że nazwa nowej konsoli to Xbox Series X. Po pewnym czasie ktoś w Microsofcie zorientował się w gafie – i wystosowano sprostowanie. Wynika z niego, że jednak nowa konsola nie będzie miała aż tak kiepskiej nazwy. Za to będzie ona jeszcze bardziej konfundująca.

Otóż okazuje się, że nowość nazwana została… po prostu Xbox. Wiecie, był oryginalny Xbox, potem Xbox 360, po nim Xbox One, a teraz znowu Xbox. Świetne, logiczne, przemyślanie i totalnie nie wprowadzające w błąd, co nie?

Skąd więc Xbox Series X? Otóż to ma „rezerwować miejsce” dla dodatkowych konsol. Zapewne będą to wszelkie edycje „slim”, o słabszych parametrach albo w inny sposób różniące się od podstawowej konsoli.

Źródło
GameSpot
Tagi

One Comment

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close