NEWSPC & KONSOLE

Nvidia udostępni raytracingowego Quake II za darmo

Pamiętacie jak jakiś czas temu Nvidia chwaliła się tym, jak bardzo dodanie techniki śledzenia promieni do stareńkiego Quake II wpłynęło na wygląd tego kultowego shootera? Wszystkie filmiki jakie wówczas widzieliśmy robiły wrażenie i serio zacząłem się zastanawiać, jak bardzo dodanie raytracingu miałoby sens przy niektórych starszych produkcjach.

Teraz okazuje się, że wkrótce spora część z nas będzie mogła zobaczyć Quake II w wersji “RTX” w akcji na własne oczy. Nvidia ujawniła, że już 6 czerwca do sieci trafi odpowiednio zmodyfikowana wersja gry i będzie dostępna zupełnie za darmo. Firma chwali się, że zaktualizowany Quake II posiada wzmocnione wizualia w prawie każdym aspekcie. Z pewnością gra wygląda miodnie.

Pomysł fajny i dość ważny z punktu widzenia samej Nvidii, która do tej pory raczej nie może pochwalić się wielkimi sukcesami ze swoją nową technologią. Gier używających raytracingu nadal na rynku jest zaledwie kilka i tylko Metro: Exodus wykorzystuje nową technologię w sposób naprawdę zauważalnie wpływający na rozgrywkę i atmosferę. Do tego wyszło kilka miesięcy temu na jaw, że do śledzenia promieni jednak nie potrzeba dedykowanych jednostek sprzętowych.

Quake II RTX pojawi się na PC już 6 czerwca – poza odpowiednią kartą graficzną (nie, nie jest wymagany RTX!) dobrze będzie pobrać stosowne sterowniki graficzne, wypuszczone dosłownie kilkanaście godzin temu.

Źródło
destructoid
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close