NEWSPC & KONSOLE

Playstation 5 – pierwsze informacje!

Słyszeliście ten huk? To odgłos całego growego internetu w reakcji na najnowsze doniesienia, które rzucają trochę światła na to, jaką konsolą będzie następca Playstation 4. I nie, to nie są ploteczki i przecieki, a informacje od głównego architekta Playstation, Marka Cerny’ego.

Podczas rozmowy z Wired, Mark ujawnił między innymi, że Playstation 5 będzie posiadać szybki dysk SSD i będzie wyposażony w specjalnie dostosowaną wersję karty graficznej od AMD, bazującej na Radeon Navi – co ciekawe, ma ona oferować wsparcie dla głośnej w ostatnich latach technologii raytracingu.

Procesorem będzie ponownie sprzęt od AMD w postaci Ryzena, co nie jest zaskakujące – “czerwoni” produkują sprzęt dla obu gigantów konsolowego świata. Dalej ważna informacja: Playstation 5 będzie wstecznie kompatybilne z grami na Playstation 4 i będzie nadal wspierało fizyczne dyski z grami, tak samo jak nadal funkcjonalne będzie PS VR.

I to w sumie tyle. Jedyną inną wieścią dotyczącą nowej konsoli Sony jest to, że na pewno nie zostanie ona ujawniona w tym roku.

Źródło
vg247

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button