FILMYKSIĄŻKINEWS

Potrzebujemy ponownej ekranizacji Diuny! Na szczęście remake powoli nabiera barw

Są takie dzieła, obok których po prostu nie wypada przejść obojętnie, a jednym z autorów, którzy wrzucili gatunek sci-fi na nowe tory, jest Frank Herbert. Diuna, jego opus magnum, doczekała się już co prawda swoich naprawdę niezłych ekranizacji, jednak od jakiegoś czasu zza oceanu docierają do nas plotki, że jest planowany remake.

Denis Villeneuve bierze się za ponowną ekranizację

Za ekranizację bierze się Denis Villeneuve, znany z naprawdę fajnego Nowego Początku (Arrival), a także z Blade Runnera 2049. Co prawda od ładnych kilkunastu miesięcy poznajemy kolejne nazwiska, jakie mają pojawić się w nowym filmie, jednak na ile ostatecznie znajdą się oni w obsadzie trudno wyrokować. Z drugiej strony zdjęcia mają ruszyć już na wiosnę, więc to chyba ostatni dzwonek, żeby zamknąć listę płac.

Jeżeli ktoś jeszcze nie sięgnął po tę książkę Herberta, to warto, żeby zrobił to jeszcze przed obejrzeniem kolejnej ekranizacji. Czasu nie brakuje – do dzieła! (i dzieło nie jest tutaj słowem przypadkowym!

Podobno od stycznia trwają rozmowy z Oscarem Isaac’iem, który miałby zagrać Leto I Atrydę, ojca Paula Atrydy. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że rolę Barona Harkonnena otrzymał Stellan Skarsgard. Obu aktorów nie trzeba chyba przedstawiać, bo każdy kto oglądał nowsze odsłony Gwiezdnych Wojen i filmy z uniwersum Marvela od razu ich rozpozna. Zobaczymy tam też Dave’a Bautistę, znanego między innymi ze świetnej roli Draxa w Strażnikach Galaktyki – w nowym filmie pojawi się jako Bestia, czyli Glossu Rabban.

Nowa Diuna ma być czymś w rodzaju Gwiezdnych Wojen dla dorosłych

Jak widać gwiazd w filmie Denisa Villeneuve nie zabraknie, pozostaje tylko mieć nadzieję, że filmowa adaptacja dorówna książkowemu pierwowzorowi. Sam reżyser mówi o nowej Diunie jako o Gwiezdnych Wojnach dla dorosłych, a chociaż nawiązanie może się wydać niektórym dość nietrafione, to mimo wszystko może wskazywać na rozmach, z jakim Villeneuve chce nakręcić swój film. Pozostaje tylko czekać na więcej informacji, a do tego czasu zawsze można sięgnąć do którejś z poprzednich ekranizacji.1+

One Comment

  1. To czekam z niecierpliwością i proszę przestać porównywać Dune do tych pizdnych wojen dla dzieci. To jest dorosłe science fiction, a nie jakies piu-piu, piu-piu z laserka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button