ANIMENEWS

Powstanie nowy Akira – a do tego remaster klasyka!

Podczas Anime Expo wybuchła bomba – Katsuhiro Otomo ogłosił swoje plany związane z przyszłym projektami, wśród których poczesne miejsce ma miejsce nic innego jak nowa seria anime w uniwersum kultowego Akiry z 1988 roku.

Póki co nie znamy zbyt wielu informacji na temat nowości, ale za produkcję ma odpowiadać doświadczone na wielu frontach studio Sunrise. Nie wiemy ile odcinków ma liczyć serial, ale nie będzie on po prostu bezpośrednią kontynuacją historii z filmowego Akiry. A propos tego, jeden z najbardziej kultowych i klasycznych obrazów w historii anime i kinematografii w ogóle otrzyma zremasterowaną edycję w kwietniu 2020 roku. Ma być 4K, HDR i inne cuda, które sprawią, że i tak świetnie prezentujący się tytuł dosłownie zerwie widzom czapki z głów.

Otomo ujawnił także, że po raz trzeci w historii zasiądzie na stołku reżysera. Po pracy nad Akirą i Steamboyem, twórca tym razem będzie pomagał tworzyć kolejny tytuł science-fiction. Orbital Era będzie snuło opowieść o całkiem bliskiej przyszłości, a dokładnie o właśnie budowanej kolonii w kosmosie. Nie znamy na razie nawet orientacyjnej daty premiery, ale niewątpliwie zarówno o nowym Akirze, jak i Orbital Era będzie jeszcze głośno.

1+
Źródło
MAL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button