KOMIKSYNEWS

Poznajcie nową dziewczynę Jokera – oto Punchline

Do uniwersum DC zawitała Punchline – to nowa sojuszniczka Jokera, a więc – co oczywiste – zasili ona repertuar zadeklarowanych wrogów Batmana.

Punchline dołącza do świata DC w nowej serii fabularnej Joker War. Jej pojawienie się zapowiada zupełnie nową erę wydarzeń i otwiera mnóstwo możliwości. Pierwszy raz postać zaznaczyła swoją obecność w numerze #89 serii Batmana tworzonej przez scenarzystę Jamesa Tyniona IV oraz rysownika Guillema Marcha. Jak widać na poniższym obrazku niewiele wówczas ujawniono, ale osobliwy makijaż i czarne usta wyglądały wystarczająco intrygująco, żeby w nerdowym światku zawrzało .

Punchline pojawiła się później w Year of the Villain: Hell Arisen #3, gdzie Joker mówi o niej:

Ona może być najzabawniejszą dziewczyną jaką poznałem w życiu. Zna tę sztuczkę z zardzewiałą piłą, po której chłopcy mają mnóstwo szwów. O ile oczywiście przeżyją

– mówi Joker.

Jak twierdzi Tynion IV, Punchline potrafi nieco więcej niż tylko wspomniane sztuczki z piłą – na podorędziu zawsze ma coś, czym z niezłą wprawą potrafi dźgać jak szalona. Nie będzie miała żadnych “supermocy”, ale to nie przeszkadza jej być śmiertelnie niebezpieczną:

Ciekawie zapowiada się też pojedynek między Punchline a Harley Quinn, który podobno dojdzie niebawem do skutku.

Robi się ciekawie? Dla mnie jak najbardziej, a pierwsze wrażenia wśród fanów są bardzo pozytywne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button