NEWSPC & KONSOLE

Raytracing w Excelu?!

Czego to ludzie nie zrobią, jeśli tylko mają trochę kreatywności i ciekawości „jak to wszystko działa”. Użytkownik sieci znany jako s0lly zasłynął już w przeszłości różnymi cudami dokonywanymi w arkuszu kalkulacyjnym Excel, tym razem postanowił on jednak pójść nieco dalej.

Uzyskanie gier w Excelu, obiektów 3D i tym podobnych to już nie wyzwania – nie dla s0lly’ego, który uznał, że znajdzie sposób na wzbogacenie sceny 3D renderowanej w arkuszu kalkulacyjnym popularnego pakietu biurowego o raytracing. Tak, nie regulujcie odbiorników. Śledzenie promieni, najnowsza technologia i nowinka w świecie renderowania grafiki, w Excelu.

Efekt jest… ciekawy. Powyższa animacja jest oczywiście mocno przyspieszona, bo w czasie rzeczywistym nawet mocny komputer potrafi renderować pojedynczą klatkę przez kilka sekund. Kod i sposób realizacji tego nietypowego pomysłu możecie znaleźć na Githubie autora.

Cóż, pozostaje tylko pogratulować autorowi pomysłu i realizacji – ciekawe, co następne? Cała gra w Excelu i z raytracingiem?

Źródło
PC Gamer
Tagi

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close