Sekiro Bossowie – Jak pokonać każdego?

Sekiro Bossowie – Jak pokonać każdego?

Seria Soulsborne od dawna słynie z wymagających walk z bossami, które testują granice możliwości graczy. Najnowsza odsłona, Sekiro: Shadows Die Twice, nie jest wyjątkiem od tej reguły.

Każda główna walka z bossem ma swoją specjalną taktykę i strategię, której trzeba się nauczyć, aby wygrać. FromSoftware opanowało sztukę walki z bossami i jest to coś, co z pewnością widać w Sekiro: Shadows Die Twice.

Isshin Ahina

Samuraj Isshin Ashina był jednym z czołowych wojowników w erze Sengoku. Walczył z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i panami feudalnymi, by uchronić swój klan przed wyniszczeniem.

Klan Ashina był kiedyś największy w Japonii i władał wieloma wasalami w całym kraju. Isshin wzorował swoją szermierkę na kilku japońskich przywódcach wojennych, zwłaszcza na Date Masamune.

Aby pokonać Isshina, gracze muszą utrzymywać dystans i odbijać jego ograniczone ataki, uprzedzając jednocześnie jego atak Groźnym Pchnięciem. Jeśli zrobisz to poprawnie, szybko złamiesz jego postawę i dasz graczom szansę na zaatakowanie go.

Jak w przypadku większości bossów w Sekiro, Isshin może być trudnym przeciwnikiem ze względu na swoją elastyczną naturę i rozgałęzione ruchy. To sprawia, że kluczowa jest wiedza o tym, ile ataków może wyprowadzić, aby móc w odpowiednim momencie wykonać blok i uniknąć obrażeń.

Lady Butterfly

Lady Butterfly jest prawdopodobnie jednym z pierwszych głównych bossów Sekiro, a także najtrudniejszym. Ten boss jest mistrzem iluzji i używa kunai oraz technik ninja, aby zaskoczyć swoje cele.

Aby ją pokonać, będziesz musiał dwukrotnie złamać jej postawę. Nie jest to spacerek po parku, ale można to zrobić dzięki konsekwentnej strategii i cierpliwości.

Ma kilka ataków, które można wykorzystać, aby ją powalić, w tym rzut dwoma nożami i obrót po ziemi. Oba te ruchy są zdradzane przez symbol zagrożenia, więc będziesz chciał je odbijać, a następnie kontratakować, gdy uniesie się w powietrze.

Będziesz musiał zadawać obrażenia, gdy przywoła swoje duchy. To dobry moment, aby użyć Ziarna Migawki, które są przedmiotem do spożycia, który można znaleźć w całym świecie Sekiro. Rozpraszają one jej iluzje, ułatwiając ci bieganie po pomieszczeniu i zadawanie obrażeń.

Gyoubu Oniwa

Gyoubu Oniwa to pierwszy „prawdziwy” boss, z którym przyjdzie ci walczyć w Sekiro: Shadows Die Twice. Jadąc na koniu przez pole bitwy, z ciałami porozrzucanymi dookoła, jest groźnym przeciwnikiem, który wymaga dwóch ciosów śmierci, aby go pokonać.

Aby to zrobić, będziesz musiał zmniejszać jej zdrowie w trakcie walki i podnosić pasek postawy za pomocą odchyleń. Postawa (żółty pasek nad ekranem) napełnia się tym szybciej, im mniejsza jest witalność przeciwnika.

Pamiętaj o tym i staraj się trzymać blisko konia, na którym jedzie Gyoubu. Pomoże ci to zablokować jego ataki włócznią, gdy będziesz się do niego przyczepiał.

Po tym, jak kilka razy odbijesz jego ataki, powinieneś być w stanie znacznie podnieść jego pasek postawy. Kiedy będzie pełny, możesz ponownie nacisnąć R1, aby wykonać drugi cios śmierci. Jest to ważne, ponieważ spowoduje uruchomienie zwolnionego tempa i pozwoli ci wykonać finisherowy deathblow, który zabije Gyoubu.

Demon nienawiści

Demon nienawiści jest głównym antagonistą i opcjonalnym bossem w Sekiro: Shadows Die Twice. Jest to były shinobi, który porzucił dążenie do pokoju, przez co jego wewnętrzny gniew zmienił go w zdziczałego potwora.

Będziesz musiał wykonać wiele ciosów śmierci na Demonie Nienawiści, aby go pokonać. Możesz to zrobić, obniżając jego wskaźnik Postawy lub całkowicie pozbywając się paska zdrowia.

Faza 1 walki polega na jak najszybszym zmniejszeniu jego zdrowia. Osiągniesz to, unikając jego tupnięć, wymachów rękami i ataków o dużym zasięgu.

Rzuca on również linią ognistych kul, które trafiają w ciebie, więc ważne jest, abyś trzymał się blisko i biegł w prawo lub używał narzędzia protetycznego Załadowana parasolka, aby uniknąć obrażeń.

Będziesz w stanie uniknąć większości jego ataków w walce wręcz, ale wszystkie tupnięcia i wymachy rękami, które cię trafią, powinny być sparowane i zablokowane, aby uniknąć obrażeń postawy. Możesz też odeprzeć jego atak Biczem Ognia, jeśli dobrze go wyczujesz.

Oceń artykuł: Sekiro Bossowie – Jak pokonać każdego?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

Dodaj komentarz