The crown gdzie kręcono?

The crown gdzie kręcono?

Korona to oryginalny dramat Netflixa, który śledzi życie królowej Elżbiety II od lat 40. do czasów współczesnych. Biorąc pod uwagę konieczność oddania wielkości każdej sceny, nic dziwnego, że Netflix zdecydował się na kręcenie w najbardziej imponujących miejscach na świecie, takich jak Pałac Buckingham i Zamek Balmoral.

Pałac Buckingham

Netflixowy dramat historyczny The Crown koncentruje się na wczesnych latach panowania królowej Elżbiety II, kiedy to z młodej księżniczki stała się Jej Wysokością. Królowa przeżywa próby i trudności związane z modernizacją monarchii, napięte spotkania z premierami i wyrusza w królewskie podróże po całym świecie.

W programie wykorzystano wiele spektakularnych miejsc do kręcenia filmów, ale odtworzenie Pałacu Buckingham było szczególnym wyzwaniem. Producenci wybrali więc okazałe domy w całej Anglii, w tym wyrafinowaną posiadłość Tudorów w Wiltshire, która może poszczycić się zapierającym dech w piersiach, bogatym pokojem Double Cube Room.

Inne ujęcia wnętrz zostały nakręcone w Lancaster House, który jest własnością Foreign and Commonwealth Office i znajduje się zaledwie kilka minut od Pałacu Buckingham. Nie jest jednak łatwo go odwiedzić, ponieważ ogółowi społeczeństwa zabrania się wstępu do tego pałacowego domu.

Katedra Świętego Pawła

Katedra Świętego Pawła jest jedną z najbardziej ikonicznych budowli Londynu, zbudowana przez architekta Sir Christophera Wrena w XVII wieku dominuje nad panoramą miasta i jest ważnym punktem orientacyjnym. Ten historyczny budynek jest także siedzibą biskupa Londynu.

Katedra ma wiele różnych sekcji do zwiedzania, od podziemnej Krypty ze słynnymi grobowcami i 270-stopniowym filmowym „doświadczeniem” zwanym „the Oculus”, które opowiada 1400 lat historii St Paul’s, po Galerię Szepczącą, Galerię Kamienną i najwyższą Złotą Galerię z zapierającym dech w piersiach widokiem na Londyn.

Zamek Dover

Zamek Dover jest jedną z najbardziej ikonicznych atrakcji turystycznych Wielkiej Brytanii. Jest popularną jednodniową wycieczką z Londynu i świetnym przystankiem na statkach wycieczkowych w Europie.

Zamek jest najbardziej znany z Wielkiej Wieży, zbudowanej przez Henryka II w XII wieku. Ma ponad 25 m wysokości i jest wielkim centrum zamku.

Wielka Wieża została pięknie odtworzona w żywych kolorach, aby przywołać czasy i życie króla Henryka II. Możesz wspiąć się na wieżę, by podziwiać fantastyczny widok na cały teren zamku i białe klify Dover.

Somerley House

Somerley House, w Ringwood na granicy Hampshire i Dorset, to bogata posiadłość o powierzchni 7000 akrów. Zastępuje Highgrove – wiejską posiadłość księcia Karola i Lady Diany w Gloucestershire – kiedy nie można kręcić w tym miejscu. Na przykład Eltham Palace w południowym Londynie został wykorzystany do scen rozgrywających się w Government House na Bermudach, a także w Royal Yacht Britannia.

Somerley House pełni funkcję Highgrove, więc nie jest zaskoczeniem, że ekipy filmowały tam w październiku 2022 roku. Somerley House pełni funkcję Highgrove, więc nic dziwnego, że ekipy kręciły tam zdjęcia w październiku 2022 roku. Miejsce to było także wykorzystywane jako miejsce kręcenia dramatu Netflixa Bridgerton.

Somerleyton Hall

Netflixowy The Crown był kręcony na terenie Somerleyton Hall w pobliżu Lowestoft w Suffolk. Somerleyton Hall to wspaniała wczesnowiktoriańska rezydencja zbudowana w stylu anglo-włoskim, z bogatą architekturą, wspaniałymi rzeźbami i wspaniałymi pokojami. Wśród wielu dzieł sztuki znajdują się obrazy Landseera, Wrighta z Derby i Stanfielda.

Słynne 12-hektarowe ogrody zawierają labirynt z żywopłotu cisowego z 1846 roku, szklarnie Paxtona, piękne posągi, pergolę i ogród murowany. Zegar wieżowy, okazałe drzewa i obwódki uzupełniają to otoczenie.

Katedra w Winchesterze

Katedra w Winchesterze jest jedną z najsłynniejszych katedr w Europie i została wybrana jako miejsce kręcenia filmu Netflix The Crown. Serial wielokrotnie kręcił w tym zabytkowym miejscu w Hampshire, w tym na pogrzebie Lorda Mountbattena i na ślubie Lady Diany Spencer w 1981 roku.

Pomimo swojego wieku katedra wciąż jest domem dla oszałamiającej liczby dzieł sztuki i elementów z każdego okresu jej historii. Podczas zwiedzania budynku zobaczysz ogromne, cenione sufity, średniowieczne stalle chóru, grób Jane Austen i jeden z najsłynniejszych brytyjskich iluminowanych manuskryptów.

Oceń artykuł: The crown gdzie kręcono?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5