The crown sezon 3 kiedy?

The crown sezon 3 kiedy?

Po dwuletniej przerwie serial The Crown powraca na Netflix z nową obsadą aktorską, w tym ze zdobywczynią Oscara Olivią Colman w roli królowej. Zastąpi ona Claire Foy, która grała monarchinię w sezonach 1 i 2.

10-odcinkowy sezon rozpoczyna się w 1964 roku i przenosi nas w burzliwe lata 60. Oprócz wielkich skandali, saga bada również romantyczne życie młodego księcia Walii.

Data premiery sezonu 3

Sezon 3 The Crown zadebiutuje na Netflix w listopadzie. W nowym sezonie pojawi się nowa obsada, w tym Olivia Colman, która zastąpi Claire Foy w roli królowej Elżbiety II. Towarzyszą jej Tobias Menzies jako książę Filip i Helena Bonham Carter jako księżniczka Małgorzata.

Inną nową twarzą w serialu jest aktorka Call the Midwife, Erin Doherty, która zagra córkę królowej, księżniczkę Annę. W serialu pojawi się także Jason Watkins jako były premier Harold Wilson.

Trzeci cykl serialu obejmie lata 1964-77, okres Swingu lat 60-tych i 70-tych, aż do momentu wyboru Margaret Thatcher na premiera w 1979 roku. Oprócz królowej i reszty rodziny królewskiej w nowych odcinkach pojawią się także młodsze wersje królewskich postaci.

Zastępstwo

Sezon 3 serialu The crown trafi na Netflix 17 listopada. Nowa gwiazda Olivia Colman wciela się w rolę królowej Elżbiety II, a Tobias Menzies i Helena Bonham Carter uzupełniają dorosłą obsadę królewską.

Trzeci sezon skupia się na okresie od połowy lat 60. do końca lat 70. i pokazuje, jak rodzina królewska stawia czoła zmieniającym się czasom i rodzinnym konfliktom. W premierze trzeciego sezonu królowa zauważa, że wiek rzadko kiedy jest dla kogoś łaskawy.

Ten wątek jest eksplorowany przez cały sezon, przywołując napięte relacje między księżniczką Małgorzatą (Helena Bonham Carter) a fotografem Antonym Armstrong-Jonesem, z którym zaczyna romans po ich pierwszym spotkaniu w serii 2.

Królowa pielęgnuje swój najtrwalszy jak dotąd związek z premierem Haroldem Wilsonem, podczas gdy małżeństwo księcia Filipa i Karola w końcu zaczyna się układać. W tym sezonie pojawia się również Camilla Shand, kobieta, która zostanie drugą żoną księcia Karola.

Synopsis

Trzecia seria The Crown (premiera na Netflix 15 listopada 2020 roku) skupia się na środkowych latach panowania królowej Elżbiety II, od 1964 roku do 1977 roku. Przynosi ze sobą nową obsadę i bardziej tematyczne skupienie na wieku i starzeniu się.

Trzeci sezon The Crown rozpoczyna się w 1964 roku, kiedy monarchia staje w obliczu serii skandali i rozpadu. Książę Filip (Tobias Menzies) obiecuje żonie, że nie poprze Wilsona, który jest „wściekłym antymonarchistą”. Jednak plotka o przeszłości polityka jako szpiega KGB przykuwa jego uwagę.

Lord Mountbatten (David Wise) przyjmuje nową rolę w trzecim sezonie The Crown, gdy rodzina królewska zaczyna mierzyć się z oczekiwaniami opinii publicznej wobec nich i ich miejsca w społeczeństwie. Kiedy przyjaciele Mountbattena mówią o niekonstytucyjnym zamachu stanu, on wyjaśnia, że wymagałoby to szeregu konstytucyjnych i wojskowych uprawnień – i że wymagałoby to wsparcia rodziny królewskiej.

Trailer

Netflix opublikował niedawno zwiastun 3. sezonu serialu The crown, w którym pojawia się zupełnie nowa obsada. Olivia Colman zastąpiła zdobywczynię nagrody Emmy Claire Foy w roli królowej Elżbiety II, a Tobias Menzies zastąpił Matta Smitha w roli księcia Filipa, księcia Edynburga.

Zwiastun otwiera cover utworu Boba Dylana „The Times They Are A-Changin'” i przedstawia królową, która ma wrażenie, że jej czas sprawowania władzy był nieudany, ale wspiera ją jej siostra, księżniczka Małgorzata (Helena Bonham Carter). Relacje rodzinne monarchini komplikuje kryzys polityczny, który grozi destabilizacją kraju.

W serialu pojawia się także młody książę Karol (Josh O’Connor) i jego romans z Camillą Parker Bowles. W serialu zobaczymy również Gillian Anderson jako byłą premier Margaret Thatcher.

Oceń artykuł: The crown sezon 3 kiedy?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5