NEWSPC & KONSOLE

Twórcy Outer Wilds wkurzyli wszystkich – gra ukaże się na Epic Games Store

Tak, to kolejna wieść z kategorii “gra ukaże się na Epic Games Store w ramach czasowej ekskluzywności”. Tym razem jednak sprawa jest znacznie bardziej wątpliwa moralnie za sprawą zirytowanych graczy i inwestorów, którzy wyłożyli pieniądze na projekt.

Outer Wilds to pierwsza kampania zrealizowana w serwisie Fig, która zebrała 126.480$ celem ufundowania dalszego developingu gry. Od początku gra była reklamowana przez samych twórców jako nadchodząca na PC poprzez Steama oraz na konsolę Xbox One. Oryginalnie miała też ukazać się w 2016 roku.

Cóż, mamy rok 2019 i developerzy nagle wypuścili bombę w kierunku graczy. W nowej notce od twórców ujawniono, że Outer Wilds ukaże się na Xbox One i PC via Epic Games Store, z kolejnymi platformami będącymi w kolejce. Nie ujawniono przy tym żadnej konkretnej daty premiery, ani o jakich dodatkowych platformach mowa.

Informacja ta z oczywistych względów rozjuszyła graczy. I nie, nie chodzi o to, że kolejna gra będzie czasowo dostępna tylko na platformie Epic – tutaj mamy do czynienia z grą, która zebrała pieniądze od graczy oczekujących m. in. wersji na Linuxa i PC via Steam. Jeśli to nie jest wątpliwie moralnie postępowanie w kwestii exclusive’ów, to nie wiem co nim jest.

Przy okazji, naprawdę jestem ciekaw, czy Epic Games nie rzucał kasą w Outer Wilds bo myślał, że to Outer Worlds – które również przez rok będzie dostępne jedynie na ich platformie.

Źródło
vg247
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close