NEWSPC & KONSOLE

Warframe Empyrean wyrusza na podbój kosmosu – update 27 dostępny na PC!

Witajcie! To szczęśliwe dni dla wszystkich Tenno na całym świecie! Długo oczekiwany update “Empyrean” w końcu dotarł na PC (konsolowcy będą musieli jeszcze trochę poczekać), wprowadzając do tej zawsze darmowej i całkiem pokaźnych rozmiarów gry, statki Railjack – w pełni modularne okręty przeznaczone do epickich walk w kosmosie!

Railjack na razie tylko w zespole

Oczywiście tradycyjnie nie mogło zabraknąć filmiku wprowadzającego:

Czym jednak dokładnie jest Railjack? To nic innego jak personalny statek kosmiczny, z możliwością dostosowania różnorakiego sprzętu na pokładzie (działka, silniki, osłona itd.), dowolnego pokolorowania, nazwania i w przyszłości zatrudniania na pokład komputerowej załogi. Brak NPC na tą chwilę powoduje, że niestety gra solo nie jest za bardzo możliwa, ale znaleźli się już tacy którzy pokonali tą niedogodność w dosyć specyficzny sposób, parkując swoje okręty daleko poza zasięgiem wrogów.

Jeśli jednak ktoś nie ma swojego Railjacka, to nic nie stoi na przeszkodzie aby za pomocą nowej mapy nawigacyjnej dołączyć do załogi innego gracza, który poświęcił mnóstwo zasobów a także 3 realne dni na zbudowanie statku i ogłosić się Kapitanem 😉 Jedynym wymogiem jest wtedy posiadanie własnego modułu Archwinga.

“Beam me up, Scotty”

Poza oczywistymi zasobami i modułami zdobywanymi podczas misji, granie na własnym ale i także cudzym okręcie generuje “doświadczenie”, które można wykorzystać do ulepszania osobistych umiejętności. Chcesz użyć wielkiego działa na froncie statku? Musisz mieć rangę 5tą w artylerii. W ten oto sposób Railjack powoli otwiera się dla graczy, co czyni rozgrywkę bardziej interesującą.

Trudny start

Niestety nowy update to nie same plusy – liczba bugów jest znacznie większa niż zazwyczaj, co jest bardzo… irytujące, tym bardziej jeśli nie można przez to zakończyć misji. Digital Extremes będzie musiało mocno zakasać rękawy aby postawić “Empyrean” na nogi przed planowaną przerwą świąteczną.

Będę potrzebował całe mnóstwo taśmy klejącej, żeby zakleić tą dziurę…

Na szczęście kiedy wszystko działa poprawnie, to gra jest naprawdę satysfakcjonująca – nie mogę się doczekać co nas wszystkich czeka w 2020 roku!

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close