FILMYKOMIKSYNEWS

Warner Bros. podobno ma już receptę na to jak robić dobre filmy z uniwersum DC. Oby… oby…

W jednym z wywiadów prezes Warner Bros, pan Kevin Tsujihara, zadeklarował, że po ostatnich sukcesach Wonder Woman oraz Aquamana jego firma wreszcie ma pomysł w jaki sposób tworzyć filmy z uniwersum DC, aby spełniały one oczekiwania widzów.

WB ma pomysł, ale logika jest dyskusyjna

Niestety, stwierdził on w owym wywiadzie, że strategią jest lżejsze traktowanie owego uniwersum jako całości, a większe skupienie się na indywidualnych postaciach. To dość osobliwy sposób rozumowania, bo konkurencja, czyli Disney i Marvel Studios robią dokładnie odwrotnie – tworzą wielką, spójną całość, która wiąże ze sobą różne wątki i nadaje całości pełny kształt – a to najzwyczajniej w świecie podoba się widzom.

Nie przekonuje mnie to rozumowanie, ale z drugiej strony co też ma chłop powiedzieć, jak w porównaniu z innymi produkcjami o superbohaterach wypociny ze stajni DC wyglądają po prostu zwyczajnie słabo. Jasne, Aquaman był świetny, Wonder Woman również, ale póki co trzeba je niestety traktować jako wyjątki.

Całokształtowi filmów z DC na pewno nie pomaga też fakt, że są to produkcje lekko sobie traktujące komiksowy kanon, a to raczej nie przysparza sympatii tym, których serca biją na nerdowo.

Boom na filmy o superbohaterach wciąż trwa

W ostatnich latach gołym okiem widać boom na filmy o superbohaterach. Sam tylko Marvel Cinematic Universe dostarcza średnio dwóch filmów rocznie, bo od 2008 roku, czyli od momentu pojawienia się pierwszego Iron Mana pojawiło się ich już 20, a kolejne dwa, czyli Kapitan Marvel oraz Avengers: End Game wejdą na ekrany kin w ciągu następnych kilku tygodni. Z kolei DC na ekrany kin wprowadzi niebawem Shazam! (premiera w Polsce 5 kwietnia), Jokera – premiera ma być jeszcze w październiku tego roku, a kolejne produkcje mają się pojawić w 2020 roku – będzie to Wonder Woman 1984.

Cóż, jak to mówił towarzysz Mao – “niech rozkwita sto kwiatów, niech współzawodniczy sto szkół!”- konkurencja to rzecz dobra, niech więc DC i Marvel patrzą sobie na ręce i zżynają od siebie najlepsze pomysły na potęgę – ku naszej, rzecz jasna, uciesze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button