ARTYKUŁESPORT

2019 WCS Summer – przewodnik widza

Najlepszy esport ponownie w Kijowie

Połowa roku za nami, a pogoń za cennymi punktami pozwalającymi na kwalifikację na tegoroczny Blizzcon zaczyna wkraczać w szczególnie gorącą fazę. Na chwilę obecną jedynie Serral jest na 100% pewien uczestnictwa w globalnych finałach wieńczących cały rok, a podczas WCS Summer czeka ponad 12.000 punktów do podziału – poza oczywiście równie apetycznym kawałkiem tortu złożonym ze 100.000$ dolarów.

World Championship Series po raz drugi w tym roku zawita do stolicy Ukrainy, Kijowa. Przy ostatniej wizycie w tym mieście byliśmy świadkami kolejnego triumfu Serrala, który nie zamierza zwalniać tempa w kolekcjonowaniu kolejnych tytułów. Czy tym razem zobaczymy nowego mistrza? A przynajmniej nowego pretendenta do tytułu, który zdoła dotrzeć do finału? Przekonamy się już wkrótce.

Video objaśniające format nadal aktualne 😉

Co, gdzie i jak

Co: 2019 WCS Summer w Kijowie

Kiedy: od 12.07.2019 do 14.07.2019, od 13:00

O co: Pula nagród to 100.000$ – z czego 20.000$ zdobędzie zwycięzca. W grze są również punkty WCS, które liczą się do awansu na finały całego roku rozgrywane podczas Blizzconu.

Gdzie oglądać: oficjalny stream na twitch.tv/starcraft | polski komentarz na ESL Poland u Emila oraz u Ziomka (Adagramus)

Brackety, grupy oraz więcej informacji: oficjalny portal WCS oraz Liquipedia

Z kwalifikacji

Standardowo przed tak wielkim turniejem odbył się szereg kwalifikacji, z których wyłoniono łącznie szesnastu graczy ze wszystkich regionów, którzy nie będą musieli przebijać się przez wszystkie fazy grupowe – zamiast tego od razu lądują w ostatniej takowej fazie, trzeciej. Wśród tychże graczy znajdziemy w zasadzie standardowy zestaw “podejrzanych”, którzy zawsze są wśród czołówki każdego turnieju. Jest więc m.in. Elazer, Reynor, Scarlett, TIME, SpeCial, Kelazhur, Neeb, czy też ekscentryczny Has oraz nadzieja amerykańskiej sceny, Future.

Z racji tego, że kwalifikacje podzielone były m.in na serwer Azji południo-wschodniej, mamy wśród 16 rozstawionych graczy również kilku teoretycznie słabszych zawodników. O ile Probe udowodnił chociażby w ubiegłym roku, że jest solidnym Protossem, o tyle ButAlways i Bistork (zastępuje Lemona, który nie zdołał zabezpieczyć wizy) raczej nie osiągną wiele w Kijowie. Niewiadomą jest iAsonu pochodzący z owianą tajemnicą ligi chińskiej – swego czasu uchodził za przyzwoity talent, ale od jego debiutu na dużej scenie minęło już trochę czasu, a triumfu na międzynarodowym turnieju nadal mu brakuje.

Polacy!

Podobnie jak ostatnim razem, tak i teraz będziemy mogli dopingować całej grupie naszych rodaków. Wśród nich mamy oczywiście wcześniej wspomnianego Elazera, który zakwalifikował się w szalonych zmaganiach na serwerze europejskim. Od wcześniejszej fazy grupowej zmagania rozpoczną za to nasi weterani, czyli MaNa oraz Nerchio. Do tego dochodzą młodzi gniewni, którzy będą starali się wyrąbać dla siebie ścieżkę do dalszych faz turnieju, czyli Gerald, souL, Ziggy oraz BluE.

Ciężkie batalie w otwartym brackecie

Jak się rzekło, kwalifikacje wyłoniły szesnastu graczy – w Kijowie pojawi się ich oczywiście znacznie więcej, bo niemal 90. Wśród nich znajdą się głównie Europejczycy, którym nie udało się zdobyć jednego z zaledwie czterech miejsc w kwalifikacjach przeznaczonych na nasz serwer. Przebijać się będą oni wszyscy przez open bracket od pierwszej fazy grupowej.

Zwyczajowo faworytami do zajścia daleko są ShoWTimE, PtitDrogo, Clem, HeRoMaRinE, uThermal, Cham, Bly, Namshar, MarineLorD itd. Znane nazwy każdemu, nawet niedzielnemu fanowi StarCrafta.

WCS Summer może być również sceną dalszego wzrostu nowych twarzy – duże postępy w tym roku robi chociażby goblin, chorwacki Protoss, pojawi się również “nowy Neeb” w postaci Astrei. O swoje powalczy również GunGFuBanDa, Sakura, Szwedzi Namshar, SortOf i Zanster, czy też prawdziwie doświadczeni weterani w postaci Kasa, Brat_OK-a i Stephano.

Grupy

1+

Polubili to:

  • avatar
Źródło
Liquipedia
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close