NEWSPC & KONSOLE

Epic Games wykupił studio odpowiedzialne za Rocket League

Popularna gra esportowa zmienia właściciela. Studio Psyonix, odpowiedzialne za hitowe Rocket League zostało wykupione przez Epic Games, a gracze martwią się, co to może oznaczać dla tej popularnej produkcji łączącej zasady gry w piłkę kopaną z autami.

Rocket League od zawsze było i będzie grą skupioną na społeczności i teraz, po połączeniu sił z Epic, będziemy mogli służyć naszej społeczności graczy w jeszcze większym i lepszym zakresie” – głosi oficjalna notka od developerów. Dalej dowiadujemy się, że w bliskiej perspektywie nic się nie zmieni zarówno w samym Rocket League, jak i wewnątrz studia Psyonix. Długoterminowo zaś gra ma zawitać na platformę Epic Games Store.

To ostatnie dość mocno martwi społeczność skupioną wokół gry. Część osób zastanawia się, czy Rocket League nie zniknie na dobre ze Steama, albo czy rozdzielenie gry na dwa sklepy nie wpłynie negatywnie na matchmaking. Na chwilę obecną przedstawiciele Epic Games nie zadecydowali, jak postąpić z nowym zakupem – na razie więc Rocket League pozostaje na Steamie, ale nie wiadomo, co się wydarzy w przyszłości. Możliwy jest nawet tak drastyczny scenariusz jak odcięcie się całkowicie od Steama i wprowadzenie nowego modelu biznesowego – biorąc pod uwagę to, że Epic bardzo niechętnie odpowiada na pytania i nie uspokajają społeczności, można przypuszczać, że coś jest na rzeczy.

Kwoty transakcji nie podano do publicznej wiadomości. Rocket League na Epic Games Store ma pojawić się jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Źródło
PC Gamer
Tagi

3 Comments

  1. „Umierającej”?
   Statystyka nie boli.
   I tutaj ma co umierać, w przeciwieństwa do kolegi Rozumu i Godności Człowieka.
   Nie pozdrawiam.
   Jeszcze avatar z reanimowanego pierdyliard razy MK, gierka udaje, że wprowadza coś nowego i że ma fabułę.
   Mając w dodatku formę gry rodem spod ręki wielmożnych reniferów z EA.
   Miłego dokupowania postaci.

  2. Ojej czyjeś dziecięce ego się poczuło urażone i od razu argumenty ad personam poleciały 🙂 normalnie słitaśne 🙂 A statystyka jako nauka ma się nijak do rzeczywistości, ale komu ja to tłumaczę? 🙂 Przecież wiesz lepiej 🙂 MK nie był reanimowany tylko jest kontynuowany, a co do przytyku z płatnymi DLC, to przypomnij sobie ileż to płatnych gównoskórek do twojego rocketshita jest 🙂

Dodaj komentarz

Close
Close