NEWSPC & KONSOLE

Football Game na konsolach

Niezależne Football Game, które zadebiutowało pierwotnie w lutym ubiegłego roku na komputerach PC, doczekało się ostatnio wersji dla kolejnych urządzeń. W listopadzie bieżącego roku produkcja ta rozszerzyła bowiem swój zasięg o rynek konsolowy, trafiając na następujące platformy: PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox One i Nintendo Switch.

Mimo że Football Game samą swoją nazwą wzbudza odruchowe skojarzenia ze stricte sportową produkcją, to tytuł z zupełnie odmiennego gatunku, bo reprezentant klasycznych przygodówek. Zaprojektowany został zresztą przez studio Cloak and Dagger Games, które ma na koncie takie point and clicki jak m.in. Sumatra: Fate of Yandi czy darmowe The Terrible Old Man. Konsolowe edycje gry ujrzały zaś światło dzienne dzięki współpracy z firmą Ratalaika Games, specjalizującą się w wypuszczaniu takowych portów.

Akcja tego pixel artowego point and clicka rozgrywa się w 1987 roku, na terenie amerykańskiego miasteczka East Bend. Głównym bohaterem uczyniono tu licealistę o imieniu Tommy, odnoszącego sukcesy jako zawodnik szkolnej drużyny futbolowej. Pewnej nocy nasz protagonista ma wziąć udział w ważnym meczu, lecz los zgotuje wtedy młodzieńcowi jeszcze więcej wrażeń. I to ponoć dość pokręconych. Warto tak na marginesie nadmienić, że – przy tworzeniu Football Game – deweloperzy inspirowali się nie tylko przygodówkami z lat 80. i 90. XX w., lecz również filmami Davida Lyncha.

Źródło
Ratalaika Games
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close