KSIĄŻKINEWSPC & KONSOLEPLANSZÓWKI

Gra w inkwizytorskim uniwersum Jacka Piekary nabiera rozmachu – do budżetu wpadły kolejne 3 mln zł od inwestora

O grze w inkwizytorskim uniwersum Jacka Piekary nie wiemy praktycznie niczego, oprócz tego, że ma powstać, no i że twórcy zbierają na jej stworzenie fundusze. W komunikacie giełdowym pojawiła się niedawno informacja, że wrocławskie studio The Dust, które przymierza się do przeniesienia przygód Mordimera na wersję gamingową, pozyskało kolejne 3 miliony.

Budżet gry na tą chwile wynosi już 7 milionów, no i zapewne nie są to ostatnie worki złota, jakie zostaną dorzucone do tej puli, bo plany są bardzo ambitne – ma powstać również wersja (tfu!) mobilna, a po 2024 roku gra planszowa.

W tej beczce miodu jest jednak łyżka niepokojącego dziegciu – The Dust do tej pory realizowała jedynie gry na urządzenia (tfu!) mobilne, a to jednak – było nie było – zupełnie inna para wirtualnych kaloszy. Oczywiście wierzę, że dziewczynyichłopaki-Polaki-wrocławiaki są z gatunku tych: “ja nie zrobię gry na PC i konsole? Potrzymaj mi piwo!” i za parę lat będziemy przed monitorami piać z zachwytu, ale co tak naprawdę z tego wszystkiego wyjdzie przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button