ESPORTPC & KONSOLEWYWIAD
Popularne

Igor “Indy” Kaczmarek – wywiad z pozytywnym streamerem

Zapraszamy do małego wywiadu z człowiekiem, którego nie da się zdenerwować, który zawsze ma coś pozytywnego do powiedzenia i jest świetnym przykładem na to, że warto podążać za swoimi marzeniami. Igor “Indy” Kaczmarek to nie tylko gracz i streamer skupiający się na StarCraft II, ale również oficjalny obserwator, którego pracę mogliśmy podziwiać między innymi na ostatniej wielkiej imprezie w Katowicach, czyli finałach XII sezonu Intel Extreme Masters.

Na początek przedstaw się, opisz swoje początki związane ze StarCraftem i czym się zajmujesz obecnie
Cześć! Igor Kaczmarek, lat 24, gracz, komentator rozgrywek e-sportowych, clown internetowy, streamer. Zajmuję się głównie tym ostatnim, czyli robieniem transmisji na żywo na platformie twitch.tv ze StarCraft’a i czasami innych gier – ostatnio Fortnite.

Prosto z mostu: dlaczego StarCraft II to najlepszy esport? 😉
StarCraft II łączy dla mnie masę elementów, które powinien mieć znakomity tytuł esportowy. Dynamika, szybkość, precyzja, podejmowanie decyzji w stresujących sytuacjach to tylko niektóre rzeczy, które składają się na to co mi się podoba w samej grze. Osobiście lubię też gdy wygrana zależy tylko ode mnie i fakt, że zawsze można było coś zrobić lepiej.

Uchodzisz za “familijnego streamera” – legenda głosi, że nigdy się na nikogo srogo nie zdenerwowałeś. Przyznaj się, poza streamem zdarzy Ci się pomarudzić pod nosem na zergów?
Myślę, że mam obecnie takie podejście do życia, że bardzo trudno jest mnie zdenerwować 😀 Poza streamami zdecydowanie nie narzekam, a jak już to w zaczepny familijny sposób. 😛

Starasz się być jednocześnie graczem, streamerem jak i casterem. Jak radzisz sobie łącząc to wszystko, jak się przygotowujesz i z czego czerpiesz największą przyjemność?
Największą przyjemność mam właśnie z tej różnorodności, fantastycznie mieć wybór – dobrze się w tym odnajduje i balansuje jaki turniej chcę skomentować, a w jakim zagrać.

Co do przygotowań zależy czy komentuję czy gram. Kilka dni przed turniejem, który mam komentować spisuję wszystko czego będę potrzebować – łącznie z tym w jakich godzinach mam spać, co jeść – aby mieć energię i robić to w zadowalający sposób.

Co do przygotowania na turniej jest pewna koncepcja, którą zainspirował mnie Elazer, aczkolwiek nie była jeszcze przetestowana. Kto wie kiedy to nastąpi 😛

Czego, Twoim zdaniem, najbardziej brakuje na polskiej scenie esportowej? Oczywiście pytanie z naciskiem na SC2. Co można zrobić, aby było lepiej?
Myślę, że więcej turniejów czy lig dla nowych zawodników, którzy mieli by na czym się wybijać.

Niestety inną sprawą jest to, że wszystko zależy od twórców gry – jeżeli zaczną działać w kierunku rozwoju krajowych/lokalnych scen to może finalnie powstać coś ogromnego.

Która rasa w historii SC2 była najbardziej OP, który moment uważasz za najbardziej parszywy z Twojej perspektywy
Niestety okres Brood Lord + Infestor najbardziej zapadł mi w pamięci 😛 Pierwsze dwa lata StarCraft’a były niezłe, potem jednak kroki w kierunku zmian/usprawnień były zbyt wolno stawiane i ucierpiała na tym bardzo społeczność StarCraft’a.

Jaka historia związana z SC2 najbardziej utkwiła Ci w głowie?
Mam tę wadę, że fajne wspomnienia ulatują mi bardzo szybko i potem powracają w niespodziewanych momentach 😀

Zawsze w takich sytuacjach przypomina mi się finał EGU 2011, gdzie Tarson na finałowej mapie omyłkowo zauważył moje zagranie. Jego zwiadowca jakimś cudem nie zauważył Nexusa na mojej pozycji startowej, przejechał całą mapę i znalazł moje “ukryte” budynki na… innej pozycji startowej. Komedia połączona z dramatem, acz miło to wspominam.

Możesz usunąć po jednej jednostce każdej z ras – co wywalasz i czemu to hydry oraz widow mines? 😉
W przypadku Zergów usunąłbym Brood Lorda 😀 (dodatkowo Swarm Hosta najlepiej), ponieważ nigdy nie rozumiałem koncepcji darmowych jednostek w grze strategicznej.

W przypadku Protossów usunąłbym Mothershipa – tutaj nie chciałem nigdy w StarCraft’cie mieć jednostek typu heros.

W przypadku Terran usunąłbym… po dłuższym namyśle tylko muły przychodzą do głowy 😀

Problem takich zmian jednak jest prosty – trzeba by zrobić coś co by zastąpiło i na nowo zbalansowało sytuację.

Największy błąd Blizzarda związany z SC2 to…. | największy sukces to…
Największy błąd to wspomniane wcześniej wolne wprowadzanie nowych rzeczy i niesamowicie powolne zmiany w balansie w czasach Heart of the Swarm zwłaszcza.

Największy sukces – jest najlepszą esportową grą strategiczną, w zasadzie jedyną.

Wskaż najbardziej niedocenianego gracza oraz najbardziej przecenianego.
Najbardziej niedocenianym graczem jest… tutaj nie potrafię niestety nikogo podać – jak ktoś zasługuje to prędzej czy później coś wygra/ktoś go zauważy.

Najbardziej przeceniani są gracze, którzy streamują 😀 (touche! – dop. OsaX)

Gdybyś miał pokazać osobie nie obeznanej z esportem jeden mecz lub serię, co byś wybrał, aby ukazać tej osobie magię esportu? (może być SC2, może być inna dyscyplina)
Genialny mecz naszego zawodnika oczywiście 🙂 Elazer VS Dark na Mistrzostwach Świata 2017 –

Innym meczem było by też Nerchio VS TY na Mistrzostwach Świata 2016, zwłaszcza druga mapa

 

Czym zajmujesz się, kiedy akurat nie grasz w SC2? Jakie masz inne pasje?
Lubię czasem nagrać i zmontować filmik. Głównie robię poradniki, ale zdarza się vlog. Poza tym książki – ostatnimi czasy na tematy samorozwojowe. Samodyscyplina, a raczej wykształcenie takich nawyków jakie bym chciał myślę, że może mi pomóc prościej funkcjonować. Z książek to jeszcze jak trzymać wysoki poziom energii i “jak żyć” 😀 Sport naturalnie też, aczkolwiek z regularnością bywa ostatnio niekorzystnie.

Jaki będzie następny horror na streamie?
Póki co nie planuję horrorów 😀 Aczkolwiek z gier to jak widać ostatnio Fortnite 😛 Nieco się wkręciłem, zobaczymy na jak długo. Inny tytułów nie sprawdzałem jeszcze, ale mam dość konkretną listę – może coś dodatkowego będzie pod koniec kwietnia/początek maja. 🙂

Somalijscy piraci porwali Davida Kima i ukryli go na dalekim archipelagu – musisz powołać zespół złożony z Ciebie i trzech innych progamerów, który uwolni DK. Problem dodatkowo komplikuje to, że nawet nie wiecie, na której wyspie rozpocząć poszukiwania. Kogo byś wybrał i jaką taktykę byście przyjęli?

SpeCial, dawniej MajOr jest pierwszą osobą, która przychodzi mi do głowy gdy myślę o piratach – na pewno potrafiłby się z nimi dogadać w razie potyczki. Serral to druga osoba. Potrafi rozpalić ognisko, widziałem na filmiku, dla mnie stało się wtedy jasne, że pod łagodnym usposobieniem kryje się Bear Grylls. Trzeba osoba to uThermal, widziałem na żywo jak potrafi balansować na deskorolce elektrycznej. Idealny pokaz balansu ciałem i opanowania piekielnie potrzebnego do sterowania Somalijskiego okrętu.

Ostatnie pytanie jest w zasadzie Twoje: napisz co chcesz, pozdrów kogo chcesz, wyzwij jakąś rasę od imby. Freestyle!
Dziękuję za oglądanie i wspieranie mojej pracy w internecie! Follow IndyStarCraft 🙂

2+
Źródło
IndyStarCraft

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button