ESPORTNEWS

Intel Extreme Masters Katowice 2020 bez udziału publiczności

Na mniej niż 24 godziny przez rozpoczęciem głównej części jednego z najważniejszych turniejów esportowych na świecie, poinformowano że na Intem Extreme Masters Katowice 2020 nie zostaną wpuszczeni fani. Tym samym impreza w Spodku zostanie rozegrana przy pustych trybunach.

Sytuacja jest mocno kontrowersyjna nie tyle z powodów troski o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników – w końcu koronawirus to nie coś, o czym można sobie żartować – ale ze względu na czas. Informacje o tym, że impreza może się odbyć bez udziału publiczności pojawiały się od kilku dni, ale nawet dzisiaj na kilka godzin przed oświadczeniem wojewody śląskiego zarówno przedstawiciele miasta Katowice, jak i organizatorzy zapewniali, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem.

Dopiero o godzinie 19:26 sytuacja się wyjaśniła ostatecznie – Śląski Urząd Wojewódzki na swoich profilach w sieciach społecznościowych opublikował informację, że IEM Katowice odbędą się bez widzów.

W ciągu kolejnych kilkudziesięciu minut informacja została potwierdzona przez ESL.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że kto miał przylecieć do Katowic to… już to zrobił. Jutro rano publiczność miała zacząć wchodzić do Spodka – hotele dawno były zabookowane, bilety opłacone. Jeśli ktoś z koronawirusem miał przylecieć do Polski, to niemal na pewno już tu jest. Decyzja o zamknięciu eventu dla publiczności na dosłownie godziny przed otwarciem bram jest zaiste godna określenia “refleks Internet Explorera”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button