ESPORTNEWS

Intel Extreme Masters Katowice 2020 bez udziału publiczności

Na mniej niż 24 godziny przez rozpoczęciem głównej części jednego z najważniejszych turniejów esportowych na świecie, poinformowano że na Intem Extreme Masters Katowice 2020 nie zostaną wpuszczeni fani. Tym samym impreza w Spodku zostanie rozegrana przy pustych trybunach.

Sytuacja jest mocno kontrowersyjna nie tyle z powodów troski o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników – w końcu koronawirus to nie coś, o czym można sobie żartować – ale ze względu na czas. Informacje o tym, że impreza może się odbyć bez udziału publiczności pojawiały się od kilku dni, ale nawet dzisiaj na kilka godzin przed oświadczeniem wojewody śląskiego zarówno przedstawiciele miasta Katowice, jak i organizatorzy zapewniali, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem.

Dopiero o godzinie 19:26 sytuacja się wyjaśniła ostatecznie – Śląski Urząd Wojewódzki na swoich profilach w sieciach społecznościowych opublikował informację, że IEM Katowice odbędą się bez widzów.

W ciągu kolejnych kilkudziesięciu minut informacja została potwierdzona przez ESL.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że kto miał przylecieć do Katowic to… już to zrobił. Jutro rano publiczność miała zacząć wchodzić do Spodka – hotele dawno były zabookowane, bilety opłacone. Jeśli ktoś z koronawirusem miał przylecieć do Polski, to niemal na pewno już tu jest. Decyzja o zamknięciu eventu dla publiczności na dosłownie godziny przed otwarciem bram jest zaiste godna określenia “refleks Internet Explorera”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close