Jak rozebrać pada xbox one?

Jak rozebrać pada xbox one?

Jeśli Twój kontroler Xbox One utknął lub zaciął się, kilka prostych kroków może przywrócić go do działania. Jeśli jednak nie masz pewności, czy rozebrać go samodzielnie, zalecamy umówienie się na spotkanie w lokalnym sklepie w celu dokonania profesjonalnej naprawy.

Podczas rozbierania kontrolera Xbox ważne jest, aby upewnić się, że masz czyste miejsce pracy. Dzięki temu śrubki i inne części nie będą spadać na podłogę ani się gubić.

Wyjęcie baterii

Wygodne spusty, łatwo dostępne drążki analogowe i energooszczędna konstrukcja konsoli Xbox One sprawiają, że można na niej grać całymi tygodniami. Ale baterie AA, które zasilają połączenie bezprzewodowe kontrolera, nie zawsze są trwałe i w końcu trzeba będzie je wymienić.

Kiedy będziesz gotowy do wymiany baterii w swoim padzie xbox one, najpierw wyłącz konsolę do gier, naciskając i przytrzymując przez 10 sekund przycisk zasilania z przodu systemu. Jest to ważne, ponieważ nie chcesz przypadkowo podłączyć pada xbox one do konsoli, gdy jest ona wyłączona.

Następnie odłącz kabel USB do micro-USB, który jest dołączony do pada xbox one, a następnie odłącz pada xbox one od konsoli. Pod przyciskiem Xbox oraz między przyciskami Widok i Menu powinieneś zobaczyć wskaźnik świetlny, który będzie migał, gdy kontroler będzie się ładował.

Jeśli wskaźnik nie miga, może to oznaczać, że z padem xbox one jest problem sprzętowy. Najczęstszym powodem jest to, że klipsy znajdujące się na obu końcach uchwytu na baterie w twoim xbox one pad pokryły się kurzem, co uniemożliwia xbox one padowi otrzymywanie energii z baterii AA, która jest potrzebna do działania.

Jest też kilka innych powodów, dla których twój xbox one pad może rozłączyć się bez widocznego powodu, w tym problemy z firmware lub błędy w oprogramowaniu działającym na urządzeniu. Problemy te mogą spowodować, że pad xbox one przestanie się łączyć, a czasem nawet wyłączy się lub włączy losowo.

Takie problemy mogą być trudne do zdiagnozowania i mogą być oznaką czegoś poważniejszego niż tylko martwej baterii. Pomożemy Ci jednak naprawić pada xbox one, abyś mógł wrócić do grania na konsoli Xbox One.

Po pierwsze, musisz użyć śrubokręta Torx lub klucza nasadowego z bezpieczną końcówką Torx T-8, która ma mały otwór w końcówce. Pomoże Ci to otworzyć śruby, które trzymają Twojego xbox one pad razem, a następnie będziesz musiał zdjąć pokrywę.

Po zdjęciu pokrywy będziesz mógł wyjąć dwie baterie AA, które znajdują się wewnątrz Twojego xbox one pad. Musisz je wyciągnąć w takiej samej kolejności, w jakiej wyciągałeś pokrywę baterii, czyli delikatnie naciskając, a następnie ciągnąc do tyłu.

Teraz możesz wymienić dwie baterie AA na nowe. Pamiętaj, aby umieścić je w uchwycie baterii w taki sposób, aby strona dodatnia (+) i ujemna (-) były ustawione w sposób pokazany na rysunku.

Po wymianie baterii możesz normalnie korzystać z pada xbox one. Pamiętaj o sprawdzeniu kontrolki baterii, która znajduje się nieco poniżej przycisku Xbox i pomiędzy przyciskami Widok i Menu, ponieważ będzie ona migać, gdy bateria będzie się ładować.

Oceń artykuł: Jak rozebrać pada xbox one?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5