Jak się kończy gra o tron książka?

Jak się kończy gra o tron książka?

Jak wiedzą fani szalenie popularnego serialu HBO Gra o tron, jest on oparty na książkach George’a R.R. Martina „Pieśń lodu i ognia”

W książce wybucha wojna domowa, znana jako Wojna Pięciu Królów. Lord Robb Stark prowadzi armię do Krain Rzeki, by wesprzeć lorda Hostera Tully’ego przeciwko Lannisterom.

Jon Snow

Jon Snow, syn Lyanny Stark i Rhaegara Targaryena, ginie z rąk swoich braci z Nocnej Straży. Davos Seaworth i Dolorous Edd próbują go wskrzesić, ale on się nie budzi.

W końcu Jon łączy się ze swoją przyrodnią siostrą Sansą Stark. W rezultacie Sansa prosi go o pomoc w odzyskaniu Winterfell od swojego maltretującego męża Ramsaya Boltona.

Daenerys Targaryen

Najmłodsza córka króla Aerysa II Targaryena i królowej Rhaelli, Daenerys dorastała na wygnaniu. Jej ojciec, znany jako Szalony Król, był gwałtownym i niestabilnym władcą, który w końcu został zabity przez członka własnej straży królewskiej.

Mówi się, że królowie Targaryenów mają skłonność do szaleństwa, ale Dany zdaje się dziedziczyć naturalny dar do przywództwa. Jej zwolennicy darzą ją wielkim szacunkiem i miłością.

Tyrion Lannister

TYRION LANNISTER zakończył 8. sezon Gry o Tron jako Namiestnik Króla i w swojej ostatniej scenie otrzymał książkę Pieśń Lodu i Ognia, w której szczegółowo opisano historię wojen od śmierci króla Roberta.

Wielu fanów jest jednak rozczarowanych sposobem, w jaki Tyrion został przedstawiony w serialu. Twierdzą, że Peter Dinklage zmienił go w postać bardziej komediową, stracił równowagę swojej dramatycznej strony i podjął serię złych decyzji.

Cersei Lannister

Książki kończą się w Królewskiej Przystani pod kontrolą królowej Cersei Lannister i jej najstarszego syna, Joffreya. Jest to zupełnie inne zakończenie niż w serialu, ale nie odbiega całkowicie od oryginalnej linii fabularnej Martina.

Seria skupia się na okrucieństwie i egoizmie Cersei, które prowadzą do wielu haniebnych czynów pod jej dowództwem. Niektóre z nich są tak złe, że trudno je oglądać, a jeszcze trudniej wyobrazić je sobie w książkach.

Joffrey Lannister

Joffrey, najstarszy syn Roberta Baratheona i królowej Cersei Lannister, jest porywczym, seksistowskim łobuzem. Nie obchodzą go problemy królestwa i myśli tylko o swoich przywilejach.

Jako dziecko Joffrey brutalnie torturował i zabił zwierzę, które było w ciąży. Rozciął nawet jego brzuch, by przyjrzeć się kociętom.

Robb Stark

Robb Stark, najstarszy syn Eddarda i Catelyn Stark, jest urzędującym lordem Winterfell po tym, jak jego ojciec został uwięziony przez Lannisterów. Wypowiada wojnę Lannisterom i przewodzi północnym domom w walce przeciwko nim.

Jednakże zostaje zdradzony i zamordowany podczas „Czerwonego wesela” przez Roose’a Boltona, który morduje go wraz z matką i nienarodzonym dzieckiem. Na jego zdekapitowane ciało zostaje przyszyta głowa jego wilka Szarego Wiatru.

Sansa Stark

Sansa Stark jest marzycielską i uprzejmą młodą kobietą, która marzy o byciu wielką damą. Ma romantyczne wyobrażenie o przystojnych książętach i rycerzach walczących honorowo o miłość i lojalność.

Kiedy rozpoczyna się wojna pięciu króli, Sansa jest zmuszona stać się zewnętrznie lojalna wobec króla Joffreya, by uniknąć poważnego fizycznego znęcania się nad nią przez dwór. Podczas obchodów jego imienin pozornie ratuje ser Dontosa Hollarda, przekonując Joffreya, by go oszczędził, i zdobywając tym samym lojalność Dontosa.

Arya Stark

Arya Stark podróżuje z ojcem Nedem i siostrą Sansą do Królewskiej Przystani. Jon Snow podarował jej miecz Braavosi o nazwie „Igła”, który ma przywieźć do Winterfell.

Na Królewskiej Drodze Arya i jej wilczyca Nymeria walczą z rzeźnikiem o imieniu Mycah. Kiedy Joffrey Baratheon atakuje Mycah, Arya broni jej, ale Nymeria go gryzie.

Eddard Stark

Kiedy król Robert ginie w wypadku na polowaniu, mianuje Neda Starka Obrońcą Królestwa. Zasadniczo jest on tymczasowym królem, dopóki Joffrey nie osiągnie pełnoletności.

Ned odrzuca ofertę Renly’ego Baratheona, by pomóc mu w ustanowieniu Stannisa dziedzicem, i prosi Baelisha o wsparcie Straży Miejskiej. Jednak gdy Littlefinger go zdradza, Ned zostaje aresztowany za zdradę.

Tywin Lannister

Przez pierwsze cztery sezony Gry o tron Tywin Lannister był jednym z głównych antagonistów serialu. Był wrogiem Starków, przeszkodą dla Stannisa i obiektem zemsty Daenerys.

W końcu płaci cenę za swoje okrucieństwo i złe uczynki. On i jego córka Shae spotykają swojego stwórcę, co jest bezwzględnym, przebiegłym i brutalnym czynem, który przypomina sposób, w jaki Tyrion zabił swojego ojca w Breaker of Chains.

Oceń artykuł: Jak się kończy gra o tron książka?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5