Jak zrobić gif w Photoshop?

Jak zrobić gif w Photoshop?

GIF-y to świetny sposób na dodanie ruchu do obrazu. Są łatwe do zrobienia i mogą mieć znaczący wpływ na widza.

Photoshop umożliwia szybkie i łatwe tworzenie gifów, nawet z plików wideo. Możesz wybrać liczbę klatek z pliku wideo i ustawić prędkość, aby uzyskać odpowiedni ruch.

Krok 1: Załaduj swoje obrazy

Jeśli szukasz nowego sposobu na dodanie animacji do swoich postów w mediach społecznościowych lub na stronie internetowej, GIF jest świetnym rozwiązaniem. Można je zapętlać bez końca i są używane w całej sieci.

Photoshop ułatwia przekształcenie serii obrazów w animowane GIF-y. Tworzy on warstwę dla każdej klatki animowanego obrazu.

Po załadowaniu serii obrazów do Photoshopa otwórz okno Oś czasu. To okno pozwoli Ci włączać i wyłączać różne warstwy na różne okresy czasu.

Po ustawieniu osi czasu czas na tworzenie klatek z każdego z Twoich obrazów. Możesz to zrobić, wybierając Plik > Importuj.

Krok 2: Utwórz ramki z warstw

GIF-y to nowy, ekscytujący sposób dodawania ruchu do zdjęć. Mogą być używane do prezentowania produktów, ogłaszania ogłoszeń lub angażowania czytelników na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych.

Tworzenie ramek z warstw w Photoshopie to prosty, zautomatyzowany proces, który ułatwia tworzenie gifów.

Zacznij od utworzenia na pulpicie lub dysku twardym folderu zawierającego zdjęcia, które chcesz wykorzystać w gifie. Gdy już to zrobisz, wejdź w Plik > Skrypty > Załaduj pliki do stosu i kliknij Przeglądaj.

W ten sposób każde zdjęcie zostanie zaimportowane do nowej warstwy, która jest częścią pliku ze stosem. Każda z tych warstw stanie się klatką w Twoim gifie.

Krok 3: Ustaw opcje zapętlania

Pętlanie gifów to zabawny i łatwy sposób na maksymalne wykorzystanie każdej klatki. Photoshop ma kilka opcji, które ułatwiają to zadanie, w tym możliwość ustawienia czasu opóźnienia dla każdej klatki i ustawienia zapętlenia tak, aby gif był odtwarzany raz lub kilka razy.

Panel Oś czasu jest doskonałym miejscem do zabawy z tymi efektami, a polecenie Zapisz dla sieci może pomóc zoptymalizować produkt końcowy do szybkiego i łatwego pobrania. Najlepsze jest to, że proces ten zajmuje tylko kilka minut twojego czasu. Efektem końcowym będzie wysokiej jakości animowany GIF. Będziesz się świetnie bawił, tworząc własne animacje, którymi będziesz mógł się podzielić ze światem! Powodzenia! Daj nam znać, jak sprawisz, że Twoja będzie się wyróżniać spośród innych.

Krok 4: Dodaj tekst

GIF-y to świetny sposób na dzielenie się animowanymi obrazkami w sieci, ale ich edycja może być trudna. Na szczęście Photoshop może pomóc Ci w dodawaniu tekstu do gifów.

Możesz użyć tej techniki, aby dodać do gifów tytuł lub znak wodny. Proces jest łatwy i nie wymaga dużej wiedzy technicznej.

Aby dodać tekst do gifa, zacznij od otwarcia okna osi czasu w Photoshopie. W ten sposób zobaczysz każdą klatkę Twojego gifa i będziesz mógł odtworzyć każdą z nich z osobna.

Krok 5: Zapisz dla sieci

Jeśli tworzysz gifa, który ma być umieszczony w sieci, musi on być zoptymalizowany pod kątem sieci. Oznacza to, że jego rozmiar powinien być jak najmniejszy i powinien używać kolorów bezpiecznych dla sieci.

Dobrym sposobem na to jest polecenie „Zapisz dla sieci (legacy)” w Photoshopie. Może ono tworzyć pliki JPEG, PNG lub GIF i może je zoptymalizować pod kątem stron internetowych poprzez zmniejszenie intensywności kolorów i dithering obrazu.

Przy zapisywaniu gifa dla stron internetowych upewnij się, że format jest ustawiony na „GIF” i wybierz „Rozmiar obrazu”. Dzięki temu dowiesz się, jak duży będzie twój gif, i będziesz mógł go zmniejszyć, aby lepiej oglądało się go w sieci.

Oceń artykuł: Jak zrobić gif w Photoshop?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5