Kiedy nowy tomb raider?

Kiedy nowy tomb raider?

Seria gier wideo Tomb Raider jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej cenionych przez krytyków serii gier wideo. Jej bohaterka Lara Croft stała się globalną ikoną.

Crystal Dynamics potwierdziło, że trwają prace nad nową grą z tej serii. Nie wiadomo jeszcze, kiedy się ukaże, ale studio wspomniało, że nowa gra połączy linie czasowe z nowszych przygód Lary Croft, osadzonych w prequelach, z jej historią pochodzenia z oryginalnej serii.

Co to jest tomb raider?

Tomb raiderzy, zwani też archeologicznymi kopaczami, to osoby, które otwierają starożytne grobowce w poszukiwaniu cennych artefaktów. Robią to potajemnie i nielegalnie.

Poprzedzacz grobów może być profesjonalistą, amatorem lub kimś pomiędzy. Każdy z nich musi uzyskać pozwolenie od Najwyższej Rady Antyków, która reguluje kwestię najazdów na grobowce i określa legalność znalezionych artefaktów.

Niezależnie od tego, kim jesteś, mechanika gry głównej obraca się wokół platformówek i rozwiązywania zagadek. W przeciwieństwie do wielu gier z tamtych czasów, Tomb Raider wprowadził do postaci Croft różne ruchy, które pozwalały jej na poruszanie się na boki, czołganie się, turlanie, nurkowanie i zwisanie z gzymsów.

Seria doczekała się ponad tuzina sequeli i spin-offów na wszystkie systemy gier i interfejsy komputerowe. W 2001 roku Angelina Jolie zagrała Larę Croft w filmowej adaptacji serii, która stała się przebojem kinowym.

Jak działa tomb raider?

Tomb raiding to sposób na nielegalne wykopywanie i przemycanie starożytnych artefaktów. Aby to zrobić, grabieżcy często pracują w tajemnicy, a niektórzy nawet przemycają artefakty przez granice międzynarodowe, aby sprzedać je na czarnym rynku.

Aby być dobrym grabarzem, musisz być w stanie precyzyjnie poruszać się po świecie Tomb Raidera. W całej grze znajdziesz wiele niebezpieczeństw i śmiertelnych pułapek, których uniknięcie może być bardzo trudne.

Jedną z najbardziej niebezpiecznych rzeczy, jakie możesz napotkać, jest upadek na śmierć. Dlatego ważne jest, abyś zawsze był świadomy, gdzie jesteś i jak wysoko jesteś nad ziemią.

W rezultacie jednymi z najtrudniejszych aspektów serii Tomb Raider są skoki i wspinaczka. Skoki Lary Croft mogą być śmiertelne, jeśli spadnie ona z bardzo wysokich gzymsów, ale można je przeżyć, jeśli tylko jest się ostrożnym i nie ląduje się na kolcach lub innych śmiertelnych pułapkach.

Kto to jest łowca grobów?

Łapanie grobów polega na otwieraniu i kradzieży artefaktów ze starożytnych grobowców. To niebezpieczny biznes, ale łowcy grobowców to prawdziwi ludzie, którzy pracują na całym świecie.

Producent gier wideo, Eidos, zamierza wydać edycję z okazji 10-lecia swojej klasycznej gry przygodowej Tomb Raider. Gra, w której występuje kusząca Lara Croft, stała się wielkim hitem od czasu premiery w 1996 roku.

Nie bez powodu stała się tak wielkim hitem: Jej pełna akcji fabuła, imponująca grafika i trójwymiarowe poziomy zainspirowały graczy na całym świecie. Wprowadziła również przełomową bohaterkę o imieniu Lara Croft, która stała się ikoną kultury i jedną z najbardziej wpływowych postaci kobiecych w historii gier.

Franczyza Tomb Raider sprzedała się w ponad 30 milionach egzemplarzy i zrodziła wiele sequeli, komiksów, spin-offów, filmów i towarów. Amazon i Netflix pracują obecnie nad serialem opartym na kultowej bohaterce, a Crystal Dynamics ciężko pracuje nad kolejnym dużym tytułem z serii Tomb Raider, o którym będziemy informować na bieżąco.

Czym jest nowy tomb raider?

Od wydania ostatniej gry z serii Tomb Raider minęło już trochę czasu, ale Crystal Dynamics rozpoczęło prace nad nową grą. Według dyrektora generalnego Dallasa Dickinsona, gra po raz pierwszy wykorzysta silnik Unreal Engine 5 i będzie zawierać „nowe doświadczenia w opowiadaniu historii i rozgrywce”.

Następny Tomb Raider ukaże się w przyszłym roku. Prawdopodobnie będzie dostępny na konsolach obecnej generacji, takich jak Xbox i PlayStation 5.

Ale czym jest następny Tomb Raider?

Jak powiedział dyrektor generalny serii, Dallas Dickinson, następny Tomb Raider będzie „wysokiej jakości kinową przygodą akcji”. Skupi się też na „historii i charakterystyce”, a nie na seksualizacji.

Reboot serii w 2013 roku sprzedał się w ponad 14 milionach egzemplarzy, co jest hitem krytycznym i komercyjnym, który nie miał sobie równych w przeszłości. Został opracowany przez Crystal Dynamics, które ma reputację firmy bardziej dbającej o realizm i przetrwanie niż w przeszłości, a także unikającej seksualizowania Lary Croft w stopniu widocznym w poprzednich grach.

Oceń artykuł: Kiedy nowy tomb raider?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5