NEWSPC & KONSOLE

Kolejna gra z serii Wiedźmin najpewniej powstanie, ale jej bohaterem nie będzie Geralt z Rivii

Zarząd CD Project RED nie wyklucza produkcji kolejnej gry w uniwersum Wiedźmina, chociaż jak stwierdził prezes Adam Kiciński, jej bohaterem na pewno nie będzie Geralt z Rivii. Jeżeli studio ma już jakąś wizję tej produkcji, to na pewno jest ona na bardzo wczesnym etapie koncepcyjnym, a na grę przyjdzie nam poczekać ładnych kilka lat.

Na ten temat wypowiedział się niedawno Adam Kiciński, prezes CD Project RED, który podkreślił, że historia Geralta jest już zakończona i jej kontynuacja jest wykluczona, nie oznacza to jednak, że studio zignoruje olbrzymi potencjał jaki drzemie w opowieściach o zabójcy potworów, tym bardziej, że poprzednie gry, a zwłaszcza Wiedźmin III: Dziki Gon, wciąż przynoszą firmie spore zyski.

Na razie jednak studio koncentruje się na tegorocznej premierze Cyberpunka 2077 oraz – w nieco późniejszym terminie – na rozwoju planowanego w tej grze trybu multiplayer. Niemniej, kiedy C2k77 zawita na naszych twardych dyskach, a my zaczniemy eksplorować futurystyczny świat, część studia będzie już zapewne podwijało rękawy, żeby zabrać się za tworzenie kolejnej gry. Jakiej? Tego też zapewne nie dowiemy się zbyt prędko, ale biorąc pod uwagę popularność, jaką cieszą się ostatnio wiedźmaki, stawiam oreny przeciw kasztanom, że przyjdzie nam w niej ukatrupić niejednego utopca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button