OD REDAKCJI

Kroniki Nerdowe #5: co dalej z CD-Action, nowy teaser Baldur’s Gate III i nie tylko

Kolejny tydzień za nami – działo się! Ale tak naprawdę najwięcej wieści przed nami, tylko w nadchodzącym tygodniu mamy doczekać się przynajmniej jednego dużego wydarzenia w postaci PC Gaming Show. Ostatnie dni stanowią więc swoisty teaser. 😉

Pamiętacie film Sonic The Hedgehog, a szczególnie przesunięcie premiery po tym jak internauci wykpili projekt postaci niebieskiego jeża? Wytwórnia Paramount Pictures na tyle przejęła się nieprzychylnymi opiniami, że zezwoliła na opóźnienie wydania produkcji, zlecając ekipie odpowiedzialnej za “grafikę” misję poprawienia sytuacji. I to się opłaciło, bo film został nawet dość ciepło przyjęty, a internauci docenili rzadko spotykany gest. W efekcie powstaje sequel – na razie wiemy o nim tylko tyle, że na stołku reżyserskim zasiądzie ponownie Jeff Fowler.

Wieści o rychłym uśmierceniu najstarszego polskiego magazynu o grach mogły być przedwczesne. Co prawda wydawnictwo Bauer nie zmieniło nagle decyzji w sprawie posłania CD-Action na emeryturę, ale Smuggler wyjawił na swoim fanpage’u na Facebooku, że trwają rozmowy z potencjalnym inwestorem. Oznacza to, że – przynajmniej na razie – czasopismo ma się nadal ukazywać. Co będzie dalej, zapewne dowiemy się w nadchodzących tygodniach.

To, co mogę dziś powiedzieć, to zacytować Marka Twaina, gdy zobaczył swój nekrolog, który wskutek pomyłki drukarzy…

Posted by Smuggler on Thursday, 28 May 2020

Z gorszych wieści: Blizzard Entertainment wolał nie czekać i już ogłosił, że tegoroczna edycja Blizzconu się nie odbędzie. Biorąc pod uwagę sytuacje na świecie niektórzy i tak liczyli na to, że do jesieni “sytuacja się polepszy” – wiedząc jednak, że tego typu event planowany jest i organizowany na miesiące przed faktyczną datą, nie jest to aż takim zaskoczeniem.

W sieci zrobiło się ponownie głośno wokół Half-Life: Alyx – przyczyna rozgłosu tym razem jest bardzo nietypowa. Bo serio, kiedy ostatnio autentycznie zachwycaliście się jakąś graficzną sztuczką albo wręcz liquid shaderem? Tymczasem to właśnie nowa aktualizacja wprowadziła do gry butelki z cieczą, która wygląda i zachowuje się nad wyraz realistycznie. Serio, szczęka opada.

Kontynuujemy naszą sinusoidę dobrych-złych wieści – smakowicie zapowiadający się retro shooter Wrath: Aeon of Ruin bazujący na stareńkim (acz mocno podszlifowanym) silniku Quake’a został przesunięty na 25 lutego 2021 roku. Powodem jak zwykle jest chęć autorów, aby dostarczyć graczom spragnionym old schoolu jak najlepszej jakości gry. Niecierpliwi i tak mogą dorwać się do wersji dostępnej na Early Access, która jest chwalona przez chyba każdego fana gatunku.

Polskie studio People Can Fly rozpoczęło następny etap promowania swojego nowego shootera – jeśli do tej pory średnio wiedzieliście, jak ma wyglądać Outriders, to nowy materiał powinien rozwiać wątpliwości. Nowy zwiastun to też start całej serii cyklicznych aktualizacji video, które studio chce wypuszczać do sieci w najbliższych miesiącach.

Pozostając na polskim podworku: seria gier z wiedźminem Geraltem w roli głównej przebiła się przez barierę 50 milionów sprzedanych kopii. Oczywiście lwia część tychże stanowi trójka, ale nie zapominajmy że Velen, Novigrad i wyspy Skellige to nie wszystko, co dane było nam zwiedzić w grach od CD Projekt RED. 😉

Wspominałem, że w nadciągającym tygodniu zobaczymy sporo nowych materiałów na PC Gaming Show – na pewno jedną z nich będą kolejne informacje na temat Baldur’s Gate 3, co potwierdziło Larian Studios. Ja tam nadal nie widzę niczego “baldurowego”, ale poczekamy, zobaczymy.

W ostatnim newsie wracamy do polskiego gamedevu, gdzie ekipa Yaza Games rozpoczęła realizację kampanii na Kickstarterze, której celem jest zebranie kwoty potrzebnej do ukończenia ślicznie i nietypowo zapowiadającej się produkcji: Inkulinati. W sumie to “celem było”, bo po kilku dniach od startu kampanii osiągane są już dalsze cele poza samym ukończeniem gry. Warto rzucić okiem.

Na koniec w ramach ciekawostki, polecam – dla nieznających – kanał Noclip, na którym ostatnio pokazał się świetny dokument akurat na 20-lecie studia Arkane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button