OD REDAKCJI

Kroniki Nerdowe #6: Bloodborne na PC, wyciek Dead Island 2 i nie tylko

Tydzień temu zapowiadałem, że o tej porze będziemy za serią świeżych zapowiedzi, zalani nowymi materiałami z serii planowanych online’owych imprez w branży. Cóż, zamiast tego mamy kolejny element apokaliptycznego bingo i wszystkie zaplanowane eventy zostały przeniesione na następne dni. Co oczywiście nie oznacza, że nic się nie działo wartego zanotowania. Oto przegląd wieści z ostatnich siedmiu dni.

Świetna, acz ponura i mroźna strategia od polskiego 11 bit Studios otrzyma drugie i finalne rozszerzenie – Frostpunk: On the Edge. Akcja dodatku ma rozgrywać się tuż po zakończeniu kampanii w podstawowej wersji gry (czyli przeżywamy – z ledwością – olbrzymią śnieżycę) i stawiać przed graczem kolejne wyzwania, problemy i konflikty wśród ludności, która zdołała przetrwać do tej pory. Poza nową mapą możemy spodziewać się także kilku nowych, unikalnych mechanik. Premiera dodatku ma się odbyć tegorocznego lata.

Kolejna zapowiedź, acz z zupełnie innego gatunku to Project CARS 3. Ekipa Slightly Mad Studios ujawniła swoją nową produkcję, co na pewno ucieszy fanów wyścigów i ogólnie wirtualnych czterech kółek. Co ma zaoferować trójka? Przebudowany od nowa tryb kariery, multum możliwości personalizacji aut oraz ulepszania wybranych części zdobywanych jako nagrody za wyniki to główne atuty dla samotnych wilków. Multiplayer oczywiście również się znajdzie: Quick Play (szybki rajd korzystający z match-makingu), Scheduled Event (trasy i rajdy ręcznie zaprojektowane przez twórców) oraz Custom Lobby, czyli klasyczne dla serii lobby sieciowe. Premiera: tegoroczne lato.

Coraz więcej informacji sugeruje wyraźnie, że Bloodborne zmierza na PC – i co więcej, nie ma być to jedyna gra dotychczas ekskluzywna dla konsoli Sony, która ma zagościć na blaszakach. Ilość przecieków i to, na jakich kontach się pojawiają, że raczej możemy po prostu liczyć dni do oficjalnej zapowiedzi. Nie mogę się doczekać! 😉

Być może zapaleńcy hardware’owi pamiętają, jak przez lata swojej dominacji na rynku CPU Intel chwalił się wynikami swoich procesorów w benchmarkach, uznając je za kluczową miarę w mierzeniu wydajności i atrakcyjności testowanego sprzętu. Wystarczyły jednak trzy lata, kiedy to trend się odwrócił i w benchmarkach zaczęły brylować świetne Ryzeny od AMD, aby Intel zmienił śpiewkę. W rezultacie Robert Swan, CEO Intela, sugeruje zaprzestanie porównywania sprzętu jego i konkurencji na podstawie benchmarków. Zabawne, co nie?

Do sieci wyciekł build developerski Dead Island 2 z 2015 roku – jest to dość rzadki przypadek. Dla nas jest tym ciekawszy, że możemy zobaczyć jak prezentowała się dość wczesna wersja gry, zanim trafiła ona do developerskiego piekła, z którego nie może wyjść po dziś dzień. Poniżej w wątku znajdziecie trochę screenów, a jeszcze niżej filmik z builda.

Na koniec w ramach polecanego filmiku na Youtube proponuję animowaną parodię Sekiro. Kto jeszcze nie widział, niech nadrabia. 😉

One Comment

  1. Czekamy z niecierpliwością na Bloodborne PC 😉 bo ileż można czekać? 😉 Może jeszcze w ramach pakietu zremasterują Demon’s Souls, gdyż chętnie bym w nie w końcu zagrał 🙂

    A o ile Shenzhena śledzę i jego seria Dork Souls jest mi bliska sercu, o tyle samego Sekiro nie byłem w stanie przebrnąć, dość szybko się poddałem, za mało we mnie weeaboo 😉 Albo po prostu brak mu zróżnicowania spotykanego u jego starszych braci Soulsów.

    1+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button