OD REDAKCJI

Kroniki Nerdowe #9: Cyberpunk 2077 wszędzie!

Mijające siedem dni można podsumować krótko: Cyberpunk 2077 jest dosłownie wszędzie (niebawem strach będzie otworzyć lodówkę). Do tego na całym świecie się gotuje od oskarżeń, które nie ominęły naszej branży. Skupmy się jednak na pozytywach.

Tydzień w zasadzie ledwo się zaczął kiedy “zrzucono bombę” – po latach rozwijania i pompowania milionów w swoją platformę streamingową, Microsoft niespodziewanie podjął decyzję o zamknięciu Mixera. Informacja ta została przyjęta z szokiem i była zaskoczeniem w zasadzie dla każdego, wliczając w to samych streamerów obecnych na tej platformie. Zamiast dalej inwestować w Mixera, Microsoft postanowił postawić na innego graczu na rynku streamingu i od 23 lipca serwis będzie przekierowywał na stronę Facebook Gaming. Wiadomo już, że wykupione z Twitcha za grube miliony gwiazdy pokroju Ninja, czy też Shroud nie skorzystały z możliwości przejścia do Facebooka i powróciły na Twitch.tv

Rogue Legacy było jednym z przyjemniejszych indyków ostatniej dekady, mającym zarówno solidne wykonanie jak i uniwersalny pomysł na siebie. Fani tego roguelike’a na pewno ucieszą się, że premiera sequela jest już blisko – a przynajmniej wersji Early Access. Ta – jak ujawnia najnowszy zwiastun – ma pojawić się na Steamie oraz Epic Games Store za niecały miesiąc, 23 lipca.

Po zapowiedzi Project CARS 3 przyszedł czas na ujawnienie daty premiery tej ścigałki – i jak się okazuje, nie jest ona aż tak odległa. Fani wyścigów czterech kółek w wersjach wartych więcej niż przeciętne roczne zarobki przeciętnego obywatela niechaj zaznaczą w kalendarzy datę 28 sierpnia.

Po długim okresie ciszy i zastanawiania się przez graczy, czy projekt Biomutant nie został po cichu odesłany w niebyt, pojawił się on: nowy materiał filmowy z tej produkcji. Produkcja Experiment 101 została zapowiedziana przeszło trzy lata temu i w sumie od ujawnienia swego istnienia, stała się duchem. Najnowszy trailer to więc pierwsza od dawna okazja do przyjrzenia się temu tytułowi i przy okazji upewnienie się, że nadal on żyje.

I oczywiście na koniec to, co w sumie wszyscy zapewne dawno już obejrzeli. Czyli Cyberpunk 2077. Zacznijmy od bardzo ciekawej informacji: CD Projekt RED nawiązał współpracę ze studiem Trigger, którego owocem ma być anime – będące spin-offem marki. Seria ma składać się z 10 odcinków, a reżyserią zajmie się Hiroyuki Imaishi (Kill La Kill, Gurren Lagann), a muzykę skomponuje Akira Yamaoka. Nieźle, nieźle!

Do tego oczywiście mamy nowy zwiastun oraz pierwszą część materiałów cyklicznych znanych jako Night City Wire.

Jakby tego było mało, media na całym świecie mogły wreszcie napisać co zobaczyły podczas ogrywania wersji “demo” gry – opinie są jak najbardziej pozytywne.

Damn, muszę kupić kompa specjalnie pod Cyberpunka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button