NEWSPC & KONSOLE

Lutowa premiera Veritas

12 lutego miała miejsce premiera pierwszoosobowej przygodówki Veritas, za której opracowanie odpowiada niezależne studio Glitch Games. Według informacji twórców, zabawa kładzie w tej produkcji nacisk zarówno na zgłębianie fabularnych szczegółów, jak też rozwiązywanie zróżnicowanych łamigłówek. Natomiast główne zagadnienie, nad którym to postanowiła pochylić się deweloperska ekipa, dotyczy tutaj z grubsza istoty prawdy i jej faktycznego znaczenia.

Do powyższych dociekań skłoni grywalną postać niezbyt przyjemna sytuacja, w jaką się wpakuje. Oto bowiem przejmujemy kontrolę nad kimś, kto przystąpił do udziału w badaniach przeprowadzanych przez firmę Veritas Industries. Niebawem jednak uświadamiamy sobie, iż zgłoszenie się na ochotnika nie było najlepszym posunięciem, a owa korporacja najwyraźniej ma swoje za uszami. Nie dość, że odzyskujemy przytomność w jakimś małym pomieszczeniu, to na dokładkę, nie pamiętamy, co działo się po sfinalizowaniu stosownych formalności. Stąd będziemy musieli sprawdzić wszystkie kąty ośrodka, na terenie którego przebywamy. No i oczywiście powęszyć za tamtejszymi sekretami, a do tego poszukać drogi ucieczki.

Co ciekawe, w trakcie rozgrywki często przyda się specjalny aparat, przy pomocy którego sfotografujemy rozmaite elementy otoczenia (np. plakaty, plamy krwi czy cenne wskazówki). Dodać przy tym trzeba, że takowe zdjęcia opatrzymy własnymi notatkami i wykorzystamy je podczas rozwiązywania zagadek. Jeśli zaś chodzi o platformy, na jakie trafiła owa pozycja, Veritas ukazało się na komputerach PC i Mac (do nabycia choćby w serwisie Steam), a także na urządzeniach mobilnych z iOSem oraz Androidem.

Źródło
Glitch Games

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button