KOMIKSYNEWS

Marvel zabiera się za komiksy w uniwersum Warhammera

To trochę zaskakujące, ale Games Workshop zawarło umowę z Marvel Comics i sprzedało prawa do korzystania z uniwersów warhammera, zarówno w wersji Age of Sigmar jak i 40.000 – pierwsze komiksy mają powstać już w przyszłym roku.

W ten sposób Walt Disney Company (bo to właśnie ta korporacja jest właścicielem Marvel Entertainment) będzie miał wreszcie okazję stworzyć mariaż, o którym cały komiksowy świat marzy – np. Kaczor Donald będzie mógł zostać inkwizytorem, Dziobak dołączy do Adeptus Mechanicus, Dyzio, Hyzio i Zyzio wstąpią w szeregi Astartes – możliwości jest naprawdę sporo!

No ale już tak na poważnie – czy powinniśmy się cieszyć? Pewnie tak, ale społeczność fanów wcale nie zareagowała jakoś bardzo optymistycznie. Świat Warhammera jest solidny jak poczciwy pancerz Mark IV, a za wszelkie grzebanie w lore Imperator może kazać tego całego Disneya i jego przydupasów rozstrzelać, a szkoda by było, bo filmy robią całkiem niezłe. Jak będzie? Cóż, będziemy musieli poczekać i przekonać się sami.

Rzecz jasna to nie pierwszy raz, kiedy opowieści z mrocznego świata Warhammera pojawiają się na kartach komiksów – najwięcej pojawiło się ze stajni Black Library, ale również Boom! Studios oraz Titan Comics dorzuciły swoje cegiełki do komiksowego światka.

Tagi

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close