KOMIKSYNEWS

Marvel zabiera się za komiksy w uniwersum Warhammera

To trochę zaskakujące, ale Games Workshop zawarło umowę z Marvel Comics i sprzedało prawa do korzystania z uniwersów warhammera, zarówno w wersji Age of Sigmar jak i 40.000 – pierwsze komiksy mają powstać już w przyszłym roku.

W ten sposób Walt Disney Company (bo to właśnie ta korporacja jest właścicielem Marvel Entertainment) będzie miał wreszcie okazję stworzyć mariaż, o którym cały komiksowy świat marzy – np. Kaczor Donald będzie mógł zostać inkwizytorem, Dziobak dołączy do Adeptus Mechanicus, Dyzio, Hyzio i Zyzio wstąpią w szeregi Astartes – możliwości jest naprawdę sporo!

No ale już tak na poważnie – czy powinniśmy się cieszyć? Pewnie tak, ale społeczność fanów wcale nie zareagowała jakoś bardzo optymistycznie. Świat Warhammera jest solidny jak poczciwy pancerz Mark IV, a za wszelkie grzebanie w lore Imperator może kazać tego całego Disneya i jego przydupasów rozstrzelać, a szkoda by było, bo filmy robią całkiem niezłe. Jak będzie? Cóż, będziemy musieli poczekać i przekonać się sami.

Rzecz jasna to nie pierwszy raz, kiedy opowieści z mrocznego świata Warhammera pojawiają się na kartach komiksów – najwięcej pojawiło się ze stajni Black Library, ale również Boom! Studios oraz Titan Comics dorzuciły swoje cegiełki do komiksowego światka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button