NEWSPC & KONSOLE

Masowe zwolnienia u twórców System Shock 3 stawiają przyszłość Shodan pod znakiem zapytania

Zapowiedziany niemal pięć lat temu sequel do System Shock 2 ma problemy – i to na tyle wielkie, że przyszłość projektu rysuje się w bardzo ciemnych barwach.

Studio tworzące grę z Shodan ponownie w roli głównej, ma nie lada problemy. Po tym jak z wydania tytułu wycofało się trapione własnymi problemami Starbreeze Studios i prawa do marki powróciły do OtherSide Entertainment, w studiu dzieje się naprawdę źle. Pomimo tego, że zaledwie kilka miesięcy temu pokazano nam teaser wersji pre-alpha, System Shock 3 obecnie nie powstaje.

Wszystko przez to, że nastąpił masowym eksodus ze studia developerskiego prowadzonego przez Paula Neuratha i Warrena Spectora. I to nie tylko “zwykłych” pracowników, ale osób nadzorujących cały projekt. Z pracy w ciągu ostatnich kilku miesięcy odeszli m.in. director, design director oraz lead programmer wraz z QA leadem – a jeśli dodamy do tego, że samo studio nigdy nie było przesadnie wielkie, to wizja jego przyszłości jawi się w ciemnych barwach.

Anonimowo jeden z dawnych pracowników OtherSide Entertainment ujawnił, że obecnie zespół odpowiedzialny za System Shock 3 nie jest w zasadzie zatrudniony. Znajduje to potwierdzenie na serwisie LinkedIn, gdzie w zasadzie każdy znany pracownik studia “odhaczył się z rejestru”.

Oficjalnie nie wystosowano żadnych wyjaśnień, sprostowania lub jakiejkolwiek informacji. Być może studio postanowiło zawiesić projekt do czasu znalezienia wydawcy, o którego zresztą zabiega od czasu wycofania się z projektu Starbreeze.

Źródło
vg247
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również
Close
Back to top button
Close
Close