NEWSSERIALE

Nareszcie! Powstanie serial w uniwersum Warhammera 40,000! Poznamy w nim historię Eisenhorna.

Warhammer 40,000 doczeka się wreszcie swoje adaptacji filmowej z prawdziwego zdarzenia. Dokładnie rzecz ujmując pojawi się serial telewizyjny, stworzony przez studio Big Light Productions, czyli gości odpowiedzialnych za całkiem ciekawy serial pt: Człowiek z wysokiego zamku.

Serial będzie nosił nazwę Eisenhorn, a więc w oczywisty sposób opowie historię Gregora Esenhorna, Inkwizytora, którego losy to zapierająca dech w piersiach opowieść o intrygach, zdradzie, honorze i lojalności. Jak zwykle w takich chwilach człowiek zaczyna się zastanawiać, czy opowieść o Inkwizytorze Grzegorzu przeniesiona na telewizyjne ekrany (czy tam monitory) utrzyma poziom, a przy tym wytrzyma olbrzymie wyzwanie, jakim jest odwzorowanie mrocznego, ukochanego przez miliony fanów na całym świecie uniwersum.

Wiadomo natomiast, bo to ujawnił właściciel marki, firma Games Workshop, że serial będzie oparty na trzech książkach opowiadających historię Eisenhorna: Xenos, Malieus oraz Hereticus – wszystkie napisane niemal dwie dekady temu przez Dana Abnetta, pisarza uznanego nie tylko w społeczności miłośników wojennego młotka

Gdyby się tak zastanowić, to doprawdy niesamowite, że jedno z najciekawszych i najbardziej rozbudowanych uniwersów sci-fi do tej pory nie doczekało się w zasadzie żadnej sensownej adaptacji filmowej. No dobra, w 2013 roku pojawiła się animacja Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie, która została wydana na DVD, ale poza tym od zawsze skazani byliśmy na lepsze lub gorsze próby stworzenia czegoś ciekawego przez co bardziej uzdolnionych i zdeterminowanych fanów.

Kolejna ważna informacja ze światka Warhammera 40k to fakt, że Games Workshop pod koniec zeszłego roku zadeklarował, że powstanie również serial animowany o wdzięcznym Angels of Death. Cudownie!

Tagi

Dodaj komentarz

Back to top button
Close
Close