NEWSPC & KONSOLE

Nelly Cootalot: The Fowl Fleet wkrótce na Nintendo Switch

Humorystyczna przygodówka Nelly Cootalot: The Fowl Fleet, za opracowanie której odpowiadają Alasdair Beckett-King i firma Application Systems Heidelberg, zmierza na konsolę Nintendo Switch. Dedykowana japońskiemu sprzętowi edycja ujrzy światło dzienne już niebawem, bo w kwietniu.

W tej niezależnej produkcji przejmiemy kontrolę nad poczynaniami tytułowej Nelly – młodej, rudowłosej i sympatycznej piratki, której pragnieniem jest obrona niewinnych stworzeń. Podczas rozgrywki ruszymy w pościg za podstępnym Baronem Widebeardem, a to dlatego, że facet ma na sumieniu porwanie i zahipnotyzowanie wielu ptasząt. Co go w ogóle podpuściło do odstawienia takiego numeru? Ano nikczemnikowi zamarzyła się ptasia armia, która pomogłaby położyć łapska na pewnym skarbie. Nic więc dziwnego, że główna bohaterka nie zamierza puścić tego płazem.

The Fowl Fleet ukazało się pierwotnie w 2016 roku na komputerach z systemami Windows, Mac OS i Linux. W 2017 roku doszły zaś jeszcze wersje dla urządzeń mobilnych z iOSem oraz Androidem. Gwoli ścisłości, nie jest to pierwsza gra o przygodach rudej panny, bowiem wszystko zaczęło się od darmowego point and clicka sprzed 12 lat – Nelly Cootalot: Spoonpeaks Ahoy!. Tak na marginesie, bieżący rok zaowocować ma też remasterem debiutanckiej odsłony serii (PC, Mac).

Źródło
Twitter
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close