KOMIKSYNEWSSERIALE

Netflix: kultowy komiks Sandman Neila Gaimana doczeka się serialowej adaptacji

Netflix zamówił kolejny serial z komiksowego uniwersum – tym razem padło na kultowego już Sandmana Neila Gaimana. Ta złożona z 75 odcinków opowieść jest uważana za jedną z najlepszych i najoryginalniejszych w komiksowym światku.

Za scenariusz i produkcję będzie odpowiedzialny Allan Heinberg, ten sam, który stoi również za scenariuszem do ekranizacji Wonder Woman, a to całkiem dobrze wróży temu projektowi – pomagać mu będzie David S. Goyer, który z kolei stworzył znakomitego przecież Batmana: The Dark Knight.


Jesteśmy podekscytowani na myśl o współpracy z takim zespołem, do którego należy Neil Gaiman, David S. Goyer i Allan Heinberg, a efektem której będzie przeniesienie ikonicznego już komiksu Neila na ekrany. powiedziała wiceprezes Netflixa Channing Dungey. powiedziała wiceprezes Netflixa Channing Dungey.

Na razie wiadomo jedynie, że Netflix zamówił 10 odcinków serii oraz jeden odcinek dodatkowy. Nie jest jeszcze znana nawet przybliżona data premiery, ale jedno jest pewne, trzeba ten serial mieć na oku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button