NEWSPC & KONSOLE

Pojawią się remastery SiN oraz Shadow Mana

Fani old schoolowych shooterów mogą jeszcze pamiętać SiN z 1998 roku – ale już o wydanym roku później Shadow Man zapewne mało kto jest sobie w stanie przypomnieć bez konieczności wpisania tytułu do wyszukiwarki. Tak czy siak, obie te gry otrzymają remastery.

Odpowiedzialnym podmiotem jest – jak można by się spodziewać – Nightdive Studios, które od lat specjalizuje się w przywracaniu blasku naprawdę starym produkcjom. Na razie w ramach “zachęty” studio poprawiło dostępną na Steamie wersję SiN, poprawiając liczne bugi, optymalizację oraz dodając brakującą zawartość.

Remaster ma – podobnie jak pozostałe odświeżenia w wykonaniu tego studia – działać na “silniku” Kex Engine, który był wykorzystany ostatnio m.in. przy chwalonym Blood: Fresh Supply. Sama gra zapewne ukaże się w przeciągu najbliższych dwóch lat.

Drugi z ogłoszonych remasterów to Shadow Man – i niewiele na razie o nim wiadomo, poza tym że nowa wersja pozwoli grać w rozdzielczości do 4K, poprawione zostaną nie tylko efekty wizualne, ale również audio oraz ogólna jakość wszelkich aspektów wizualnych. Premiera prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

A skoro już o SiN mowa, to nie może zabraknąć materiału Civvie 11:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button