NEWSOPROGRAMOWANIERÓŻNOŚCI

Projekt NEON od Samsunga pozwoli wykreować fotorealistyczną, cyfrową postać

Internetowa plotka głosi, że Samsung ma w zanadrzu coś grubego, coś, co może odmienić to, w jaki sposób funkcjonują media, a także w jaki sposób tworzony jest współczesny szeroko rozumiany przemysł rozrywkowy.

Pamiętacie kim była Eliza Cassan w Deus Ex? To popularna celebrytka, prezenterka telewizyjna, która de facto była sztuczną inteligencją, programem z ludzkim wizerunkiem, a nawet swoją osobowością. Wszystko wskazuje na to, że Samsung opracował właśnie technologię, która zbliża nas do tej wizji.

Nad projektem pracowała grupa STAR Labs, której udało się opracować bardzo zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji, która w połączeniu z fotorealistyczną wizualną reprezentacją ma być szokująco… ludzka. Ponadto system ma mieć również możliwość generowania całego otoczenia w ramach wirtualnej rzeczywistości.

Pomyślcie tylko jakie to daje możliwości dla sieci telewizyjnych, producentów filmowych, twórców gier. Niestety, trudno również nie pomyśleć o fatalnych w skutkach konsekwencjach – jakże łatwo będzie wypuszczać w świat kolejne fake-newsy…

Na razie to wszystko tylko plotki, ale Samsung niczemu nie zaprzecza, wręcz przeciwnie, zapowiada, że konkretów dowiemy się już 7 stycznia na odbywających się w Las Vegas targach elektroniki użytkowej CES 2020.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button