FILMYKSIĄŻKINEWS

Scary Stories to Tell in the Dark – czyli horror “dla dzieci” w wersji kinowej już tego lata

Scary Stories to Tell in the Dark to powieść napisana przez Alvina Schwartza, gościa, który uznał, że jeżeli coś się dzieciakom należy w życiu, to na pewno porządny horror, ale od razu taki, żeby doznały urazu psychicznego na całe życie. Alvin swoją książkę napisał prawie cztery dekady temu, a że teraz to już się za bardzo nie czyta, to żeby dzieciaki mogły moczyć w nocy prześcieradła trzeba im takie opowieści zaserwować na jakimś ekranie. No więc zaserwują – jeszcze tego lata.

Książka u nas nigdy się nie ukazała, a szkoda…

No dobra, z tym “dla dzieci” to może trochę na wyrost, bo wątpię, żeby jakiś kilkulatek mógł przeczytać prozę Schwartza bez konieczności odbycia wieloletnich sesji z psychoterapeutą, więc powiedzmy, że to takie horrory dla młodzieży.

Stworzenia filmowej adaptacji podjął się André Øvredal, to z kolei człowiek, który na swoim koncie ma między innymi całkiem udany horror Autopsja Jane Doe, a także całkiem głupi film z gatunku “co tu się odpierdziela” – czyli Łowcę trolli.

Czy film trafi również do kin nad Wisłą? Mam nadzieję, bo moje wewnętrzne dziecko chętnie obejrzałoby coś strasznego. Premiera prawdopodobnie będzie miała miejsce 9 sierpnia, a tymczasem możemy uraczyć się trailerem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button