ARTYKUŁPC & KONSOLE

Tennocon 2019 – co nowego w świecie Warframe?

Witajcie! Nadszedł już ten dzień w roku, którego każdy fan Kosmicznych Ninja wyczekuje z niecierpliwością! Czy ekipa z Digital Extremes po raz kolejny stanęła na wysokości zadania? Czego możemy się dalej spodziewać po tej (cały czas darmowej) produkcji?

Nocne audycje po raz drugi i Małpi Król

Oj, można spodziewać się wiele – Steve, Scott, Rebecca, Geoff oraz Sheldon, dalej trzymają się planu na 2019 rok, co potwierdza rozpisana i krok po kroku odkreślana przez nich tablica (regularni widzowie Devstreamów powinni ją kojarzyć doskonale):

Tablica – cichy 6ty członek Tenno Live

Do tablicy i to co na niej widnieje jeszcze wrócę, ale może najpierw o tym co jest już aktualnie dostępne od dzisiejszych godzin nocnych. Nora Night powraca, aby w drugim sezonie “Nightwave” (ogólnodostępnego darmowego Battlepassa – jedyną poważną walutą, którą tam wydasz jest twój czas!) snuć kolejną historię, tym razem o tajemniczym Emisariuszu i mojej ulubionej frakcji – Infested.

Nora Night powraca!

Wielbiciele Wukonga także mogą otwierać szampana – nie dość że zdolności Małpiego Króla całkiem niedawno zostały zmienione/oszlifowane, to dodatkowo od dzisiaj posiada także swoją własną wersję Prime!

Małpi Król nigdy nie prezentował się tak dobrze!

Oczywiście jak każda wersja Prime, Wukong dostępny jest dla graczy w dwóch opcjach: za prawdziwe pieniądze a także w wersji “darmowej” (tak, tutaj walutą także jest po prostu czas gracza)

Flip i Flap świata Warframe

No dobrze, ale to już jest, a co przyniesie przyszłość? Ano dwa nowe Warframe!

Flip i Flap 😛

Grendel i Gauss (podobno wg lore najlepsi przyjaciele) dołączą w nieokreślonej przyszłości do już i tak sporego grona sterowalnych postaci. Według opisu twórców, zdolności pierwszego będą skupiały się na “pożeraniu”, drugi natomiast swoje moce kierował będzie w szybkość (czyżby mocna konkurencja dla Volta?). Ja natomiast nie mogę oprzeć się wrażeniu, że gdzieś już ich wcześniej widziałem… 😉

Grendel i Gauss 😛

Nowa Wojna nadciąga

Żeby uniknąć mocniejszych spojlerów (tak, Warframe posiada spoilery!), powiem tylko że nowy quest fabularny nadciąga wielkimi krokami i jak zwykle w mocnym stylu:

SPOILER VIDEO ALERT! OGLĄDASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

Ogólny zarys? Oprócz oczywistego popchnięcia dalej historii opowiadanej przez Digital Extremes, frakcja robocich “Sentients” dostanie spory zastrzyk całkiem nowych przeciwników do pokonania, a także swoją własną specjalnie dedykowaną dla niej mapę gry (tile set).

Data premiery to najpewniej początek grudnia, sądząc po tym co zostało ukazane.

Nowy gracz trochę mniej zagubiony

O tym, że Warframe jako gra posiada wysoki próg wejścia, wie chyba każdy kto odpalił tą produkcję. DE cały czas stara się to zmienić, a ich najnowszym pomysłem jest to oto filmowe intro:

Mag przedstawiona jako potężny Warframe? Niemożliwe! 😉

Wykonaniem tego dzieła zajął się Dan Trachtenberg znany z takich produkcji jak “Uncharted”, “10 Cloverfield Lane” a także “Black Mirror”. Nowi gracze z filmu mogą wyciągnąć wnioski, który Warframe stylem rozgrywki najbardziej im odpowiada (i wybiorą odpowiedni starter), a starzy wyjadacze ponapawają swoje oczy niewielkim wycinkiem epickich walk z końcówki Starej Wojny. 😉

Railjack Empyrean i Paradoks-co-tu-się-dzieje Duviri

Pora na wisienkę na torcie! To na co wszyscy czekali! Zeszłoroczny “Railjack”, czyli zapowiedziany na rok 2019 update wprowadzający do gry statki kosmiczne zrobił chyba na każdym Tenno ogromne wrażenie. Czy zmiana nazwy na “Empyrean” i grupowy stream z rozgrywki na żywo, potrafiły w tym roku na nowo rozpalić we mnie nastrój niecierpliwego oczekiwania?

Tak!

UWAGA! jeśli nie lubisz spoilerów, to wyłącz wideo po 39 minucie! 😉

SPAAAAAAACE! 😀

Każdy gracz mający dostęp do klanowego Dojo, będzie mógł wejść w posiadanie swojego własnego statku bojowego z komputerową załogą, Cephalonem Cy (Shy? 😛 ) i arsenałem śmiercionośnej broni. Rozgrywka będzie pozwalać na kradzież obcych statków, łupienie opuszczonych wież Orokin, a także…. całkiem nowy Kigpin System! Powiem szczerze, nie mogę się już doczekać swojego własnego wroga od serca! Rozgrywka łączona (gracze w otwartym świecie mogą wspomóc innych graczy w kosmosie), też dorzuca swój własny smak do tego jakże przepysznego dania.

Data premiery? Prace na “Empyrean” wydają się już całkiem zaawansowane, przewiduję więc wrzesień-październik tego roku

Czy to już wszystko? Nie! Na koniec został jeszcze całkiem nowy “The Duviri Paradox”!

UWAGA! to jest spojlerowa końcówka z filmiku powyżej! Czuj się ostrzeżony!

Podobno Marihuana w Kanadzie jest legalna…

Szczerze powiedziawszy to nawet Hideo Kojima nie powstydziłby się tego trailera…

Oczekiwania nadszedł czas…

No cóż, nie przyszło mi nic teraz innego jak uzbroić się w cierpliwość, kolejne update’y zapowiadają naprawdę wielkie zmiany w rozgrywce, śmiem nawet twierdzić, że po dodatku “Empyrean” to już będzie Warframe 3.0!

Czy wspominałem już o tym, że gra jest darmowa? 😛

1+

Polubili to:

  • avatar
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close