NEWSPC & KONSOLE

Valve chce, aby Half-Life: Alyx było początkiem powrotu do serii

Premiera nowej gry z uniwersum zamieszkanego przez Gordona Freemana jest już coraz bliżej – wydarzenie, którego jeszcze kilka lat temu chyba nikt by się nie spodziewał. Czy Half-Life: Alyx to coś więcej niż eksperyment, czy też czeka nas powrót Valve do aktywnego tworzenia gier?

Robin Walker, jeden z developerów pracujących przy projekcie, w wywiadzie dla serwisu GameInformer zapewnia, że świat Half-Life’a jest bardzo ważny dla Valve. Na tyle ważny, że wszyscy w firmie mają wielkie nadzieje na to, że Half-Life: Alyx będzie de facto początkiem powrotu do uniwersum – a nie epilogiem. Nie oznacza to oczywiście żadnej oficjalnej zapowiedzi kolejnych gier, ale sugeruje że możemy w kolejnych latach oczekiwać więcej.

Robin zapewnił przy tym, że gra opowie ważną historię w kontekście świata Half-Life’a, a ilość zawartości i jej znaczenie dla opowieści sprawiają, że Half-Life: Alyx jak najbardziej należy traktować jako pełnoprawną grę z serii.

Premiera już wkrótce, bo 23 marca. To jak, macie przygotowane zestawy VR czy jak ja, czekacie na “lepsze czasy” w tym aspekcie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button