NEWSPC & KONSOLE

Weterani z Westwood znowu to robią: miksują RTS-a z FPS-em

Lata temu (a w zasadzie wieki temu, biorąc pod uwagę jak szybko czas upływa w branży gier) nieodżałowane Westwood Studios miało pomysł na stworzenie hybrydy: po części miała to być produkcja wykorzystująca będąca wówczas na topie elementy strategii czasu rzeczywistego, a po części pierwszo-osobowa strzelanka. Efektem tego eksperymentu było Command & Conquer: Renegade.

Teraz, po ponad 17 latach od wydania tego tytułu, część weteranów Westwood powraca do tematu za sprawą Earthbreakers od Petroglyph Games. Dzięki tej grze będziemy mogli z perspektywy prostego żołnierza obserwować proces rozbudowy bazy, konstrukcji nowych jednostek i zbierania surowców.

Ekipa Petroglyph znana jest wśród fanów strategii od lat i chyba nie ma obecnie na rynku innego studia, które mogłoby podjąć się stworzenia takiej hybrydy i mieć szanse na sukces. Czy różnica w technologii niemalże dwóch dekad pozwoli przeistoczyć dawną wizję w coś naprawdę grywalnego? Przekonamy się w przyszłym roku, kiedy Earthbreakers pojawi się na Steamie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button