NEWSPC & KONSOLE

Mike Morhaime na dobre opuści Blizzard

Źle się dzieje w państwie Activision Blizzard. Po fatalnym przyjęciu przez graczy mobilnego Diablo Immortal, zamknięciu esportowej strony Heroes of the Storm, kolejnych aferach w Overwatch i pogłoskach o utraceniu przez Blizzard kontaktu z graczami, nadszedł czas na kolejny akt tragedii. Mike Morhaime, jeden z ojców-założycieli popularnej Zamieci już wkrótce na dobre opuści szeregi firmy.

Niby to nie jest wieść nowa, w końcu Mike ustąpił z fotela prezesa na rzecz Allena Bracka już w październiku, ale od tamtej pory Morhaime pełnił funkcję doradcy strategicznego w firmie. Od 7 kwietnia ten stan rzeczy się zmieni, wtedy to zasłużony twórca odejdzie na dobre z Blizzard Entertainment. To nie pierwsze odejście osób ze ścisłego grona dyrektorów studia, a wszystko odbywa się we wstrząsach wywołanych uwolnieniem się Bungie od Activision. Niepewny status Activision Blizzard, zła atmosfera wokół obu firm i kolejne wieści sprawiają, że sytuacja firm jest słaba również na giełdzie, gdzie akcje podmiotu tracą na wartości od jesieni.

Morhaime spędził w Blizzardzie 27 lat, podczas których jego dziecko stało się jednym z najbardziej uwielbianych i szanowanych przez graczy studiów developerskich w historii. Obyśmy nie byli świadkami upadki giganta.

Źródło
pcgamesn
Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close