NEWSSPRZĘT

AMD ujawnia nowe karty graficzne – mają być naprawdę dobre

Długo czekaliśmy aż AMD w końcu pokaże konkrety, niektórzy na Navi czekali jak na zbawienie od monopolu Nvidii. W końcu doczekaliśmy się i podczas specjalnej konferencji podczas E3 „czerwoni” zaprezentowali nowe karty graficzne. I wyglądają one całkiem obiecująco.

Pierwszą z zapowiedzianych kart jest Radeon RX 5700 XT – wykonany w procesie 7nm i wyposażony w 8 GB pamięci HDDR6 taktowanymi z prędkością 1750 MHz, 2560 procesorów strumieniowych i taktowanie procesora do 1905 MHz ma być królem w rozdzielczościach 1440p, bijąc konkurencyjnego GeForce RTX 2070. Cena: 449$

Druga to nieco słabszy Radeon RX 5700, który wyposażony jest w taką samą ilość pamięci z takim samym taktowaniem, ale oferuje słabsze zegary (1725 MHz) i mniej procesorów strumieniowych (2304). To GPU ma być bezpośrednią konkurencją dla GeForce RTX 2060 Cena: 379$

Wedle pokazowych informacji, nowe karty wyglądają dość dobrze i zostały wycenione w sposób, który w zasadzie wymusi reakcję ze strony Nvidii. To dobre wieści dla graczy, bo ceny kart graficznych w ostatnich latach wydają się osiągać niebotyczne poziomy między innymi za sprawą dominacji „zielonych” na rynku.

Oba Radeony mają trafić do sprzedaży już za miesiąc, 7 lipca. Z marketingowego punktu widzenia warto nadmienić, że to pierwsze karty zgodne z PCI-E w wersji 4.0. Na razie jednak nie oznacza to praktycznie żadnej konkretnej różnicy dla większości konsumentów.

Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close