NEWSPC & KONSOLE

Amnesia powraca!

Z pewnością pamiętacie znakomity horror Amnesia: The Dark Descent. Wydana dekadę temu produkcja fińskiego Frictional Games była olbrzymim hitem, zarówno komercyjnie jak i “kulturalnie” – niezliczone są ilości let’s playów na Youtube i Twitchu z przerażonymi mniej lub bardziej graczami, powstało też sporo memów. Ot, znaczenie Amnesii dla rynku gier niezależnych oraz gatunku horrorów jest całkiem spore.

Nic więc dziwnego, że sporo emocji wzbudziło w końcu to, co nadchodziło od tygodni. Ekipa Frictional Games sugerowała zapowiedź i wypuszczała na światło dzienne niewielkie teasery, zawierające wskazówki dla graczy poszukujących kolejnych śladów. I w końcu odkryliśmy czym jest nowa gra skandynawskich mistrzów horroru: Amnesia: Rebirth!

Sequel kultowego hitu wprowadzi graczy w historie Tasi Trianon, która jest ścigana po algierskiej pustyni przez COŚ. Każdy kto grał w poprzedniczkę może zgadywać, że bynajmniej nie chodzi o beduinów.

Premiera Amnesia: Rebirth ma się odbyć na Steamie tegorocznej jesieni. Biorąc pod uwagę historię samej marki oraz kolejnych gier Frictional, jest na co czekać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button