NEWSPC & KONSOLE

Antstream chce przywrócić gry retro dla każdego – w formie streamingu

Nostalgia to potężne narzędzie, także marketingowe. Widać to coraz bardziej na rynku, na którym pojawiają się coraz częściej produkcje inspirowane klasycznymi grami, a popularne są również wszelkiej maści emulatory. Fakt ten chce wykorzystać również Antstream, nowa platforma streamingowa, która ma być tym dla gier retro, czym jest Netflix dla filmów i seriali.

Instalujesz aplikację na PC, konsoli, tablecie lub jeszcze innym urządzeniu, logujesz się na konto i masz dostęp do tysięcy gier retro. Klikasz wybrany tytuł i tyle, grasz. Taka jest wizja Antstream, nadchodzącej platformy streamingowej dedykowanej tylko klasycznym produkcjom.

Twórcy platformy obiecują nie tylko „po prostu” możliwość zagrania w gry z dzieciństwa bez konieczności posiadania oryginalnego kartridża i wiekowej konsoli – gry mają być dostępne także w wersjach specyficznych na daną platformę (Spectrum, Amiga, C64 itd.) oraz posiadać funkcje społecznościowe i wyzwania. Wszystko po to, aby Antstream był czymś więcej niż tylko streamingiem retro gier.

Idea jest ciekawa, widać również, że projekt jest całkiem zaawansowany. Już teraz firma posiada odpowiednie licencje na około 2000 gier, a biblioteka ma się tylko powiększać. Aby wizja ta stała się rzeczywistością, Antstream rozpoczęło kampanię na Kickstarterze, która wydaje się tylko formalnością. Nie minęła jeszcze nawet doba, a już z 65k dolarów zebrano niemal 12k.

Tagi

One Comment

Dodaj komentarz

Close
Close