FILMYNEWS

Film Joker będzie brutalny! Rodziny ofiar masakry z kina w Aurorze apelują do Warner Bros. Premiera już 4 października

Na początku września do sieci wyciekł niezwykle brutalny fragment filmu Joker, który na zachodzie premierę kinową będzie miał dopiero 2 października (w Polsce 4 października). Ten krótki fragment wstrząsnął przede wszystkim rodzinami ofiar masakry z 2012 roku, kiedy to w mieście Aurora w 2012 roku podczas filmu Mroczny Rycerz Powstaje, z rąk psychopaty zginęło kilkanaście osób – do Warner Bros napłynęły petycje, aby firma zaangażowała się w walkę z dostępem do broni palnej.

Chociaż trailery tego nie pokazują, film faktycznie ma być mocny i mroczny w swoim przekazie, a niektóre sceny mogą szokować. Podnoszą się nawet głosy, że perspektywa, w jakiej obraz ten ukazuje sylwetkę psychopaty, może być źle odebrana przez osoby, które mają problem z odróżnieniem dobra od zła – innymi słowy, może to być pożywka dla prawdziwych psychopatów.

Jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, dyskusja stała się pożywką dla hoplofobów, którzy uważają, że jeżeli ludzie nie będą mieli dostępu do broni palnej, to znikną strzelaniny. W Szwajcarii co czwarty obywatel ma broń i jakoś ludzie nie urządzają sobie tam dzikiego zachodu. A gdyby tak na wyspie, po której hasał Breivik, chociaż kilka osób miało broń… hmmm…

Na szczęście w JuEsEj wpadli na genialny pomysł: “gun free zone”. To dopiero musi być frustrujące dla bandytów. No pomyślcie – wstaje sobie sobie taki psychopata rano, pije kawę i myśli: “ale sobie postrzelam dziś do ludzi w tej galerii handlowej!”. Podjeżdża, podchodzi do drzwi, a tam napis: “gun free zone” – “do stu tysięcy beczek zgniłych śledzi!” krzyczy wściekle tupiąc nogą i niepyszny zawraca na pięcie. Genialne! I właśnie dlatego w takich strefach nawet ochrona nie nosi broni – bo po co? Jest przecież tabliczka.

Wracając jednak do tematu, ważna informacja jest jeszcze taka, że na razie Joker zdobył uznanie krytyków, którzy mięli okazję widzieć go na pokazie w Wenecji – otrzymał wtedy główną nagrodę festiwalu – Złotego Lwa.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close