NEWSPC & KONSOLE

Jade Raymond vice szefową działu gier w Google

Wiadomo, że Google „coś” knuje w związku z grami. Technologiczny gigant już od kilku lat inwestuje w zespoły opracowujące różne nowinki związane z elektroniczną rozrywką, a do dzisiaj szefostwo Google’a zapewne pamięta jak Amazon przechwycił im Twitch.tv sprzed nosa za niecały miliard dolarów.

Od mniej więcej miesiąca wiemy również, że na nadchodzącym GDC firma zapewne ujawni coś związanego ze streamingiem gier – na kilka dni przed tym dowiedzieliśmy się jednak czegoś jeszcze nowego. Pamiętacie Jade Raymond, twarz Ubisoft Montreal, która pracowała chociażby przy serii Assassin’s Creed, czy też pierwszym Watch Dogs? Jedna z najbardziej wpływowych kobiet w branży znalazła właśnie zatrudnienie w Google, gdzie objęła posadę VP (Vice President)… no właśnie, czego?

Spekulacje oczywiście sugerują, że Jade zajmuje się działem growym – ale z racji braku oficjalnych informacji, możemy jedynie gdybać jak ta sekcja się nazywa i nad czym de facto pracuje. Być może na odpowiedzi nie będziemy musieli czekać – Google ma sporo do ujawnienia już za dwa dni, 19 marca podczas wspomnianego GDC.

Źródło
destructoid
Tagi

Dodaj komentarz

Close
Close